Uber wprowadza ogromne zmiany! Kurierzy i paczkomaty w dużym niebezpieczeństwie

Uber wprowadza ogromne zmiany! Kurierzy i paczkomaty w dużym niebezpieczeństwie

uber samochod taxi

Podaj dalej

Aż trzy nowe usługi zaproponuje już niebawem Uber, z czego dwie od razu pojawią się w Polsce. I trzeba przyznać, że pomysł już na starcie wydaje się genialny, a pytanie wydaje się jedno – dlaczego tak późno?! Mimo wszystko to naprawdę strzał w dziesiątkę, a klienci powinni być bardzo zadowoleni.

Uber podejmuje rękawice

Walka z kurierami, a zwłaszcza paczkomatami wydaje się z góry stracona. Popularna firma jednak nie boi się wyzwań, a propozycję, jaką przygotowała będzie niezwykle przydatna na rynkach lokalnych. O co dokładnie chodzi? Każdy będzie mógł spakować paczkę, wezwać Ubera, przekazać ją, a ta po chwili dojedzie do celu.

Zamysł jest taki, że takie ”wyręczanie” dotyczy głównie rynków lokalnych. Dlatego też na początku w Polsce pod takim względem obsługiwana będzie wyłącznie w Warszawie. Z czasem będzie rozwijana na kolejne większe aglomeracje, gdzie świadczona jest już standardowa usługa.

Kolejna nowość to przewóz już nie paczki a nas na daną godzinę. Chodzi o możliwość zamawiania przejazdu np. we wtorek na środę godzinę 16:00. Obecnie Uber daje możliwość wyłącznie wywoływania przewozu w danym momencie, gdy jest on nam potrzebny.

Odpowiedź dla taksówek?

Tego typu usługi to niewątpliwie kolejny pstryczek w nos dla taksówkarzy, którzy nie posiadają tak szerokiej oferty. Na pewno sam zamysł nie powstał po to, aby w nich uderzyć, ale wiadomo jak tego typu rynki funkcjonują. Im dana oferta jest ciekawsza, tym staje się bardziej popularna.

A przypomnijmy, że Uber to już także możliwość dowożenia posiłków. Usługa ta z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością w kraju. Zwłaszcza, że ostatnie miesiąca sprzyjały jej w rozwoju, jeżeli chodzi o dowożenie posiłków pod dom.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News