Uber, Bolt czy taxi w tarapatach. Klienci się od nich odwrócą?

Uber, Bolt czy taxi w tarapatach. Klienci się od nich odwrócą?

Podaj dalej

Uber, Bolt oraz taxi to firmy które na co dzień świadczą usługi transportowe osób z punktu A do punktu B. Panująca od kilku tygodni pandemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że osoby pracujące w tej branży mocno odczuły jej skutki.

taxi przewoz transport

Gospodarka, jak i normalne życie powraca jednak pomału do normalności. Choć jak powiedział Bill Gates będziemy mieli do czynienia z zupełnie nową rzeczywistością. Jak w nowym świecie poradzą sobie zatem takie firmy jak Uber, Bolt czy nawet zwykłe taksówki.

Dość niepokojące informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych, gdzie aż 39 procent zamierza zakończyć korzystanie z tego typu usług. Badanie CarGurus przeprowadzono na 722 osobach, które miały nabyć nowe auto. Ankieta pokazała również, że aż 79 proc. ankietowanych zdecydowało się na późniejszy zakup samochodu.

Uber, Bolt i inne firmy muszą coś wymyśleć

Firmy już zabrały się za ratowanie swojego biznesu, który wcześniej był niezwykle dochodowy. Uber zamierza wprowadzić do swoich aplikacji nowość, która będzie kontrolowała czy kierowca i pasażer podróżują bezpiecznie. A dokładniej mówiąc z maseczką na twarzy, która ma chronić jedną oraz drugą osobę.

Rodzi się naturalne pytanie, czy w ogóle jest możliwość tego typu kontroli. Pomóc ma w tym nowym technologia, ale jak na razie jest owiana ona tajemnicą. To na ile będzie ona w stanie ratować firmę zapewne przekonamy się za kilka tygodni.

Koronawirus to nie problem? Uber wyciąga pomocną dłoń do swoich kierowców

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News