Tytan pracy zatrzymany przez ITD dostał 17 mandatów na raz! Ile by przejechał, gdyby nie kontrola

Tytan pracy zatrzymany przez ITD dostał 17 mandatów na raz! Ile by przejechał, gdyby nie kontrola

tytan pracy itd

Podaj dalej

Gdyby nie obowiązywały żadne przepisy związane z czasem pracy i odpoczynku, taki pracownik byłby skarbem dla każdego pracodawcy. ITD zatrzymując do rutynowej kontroli kierowcę nie zdawali sobie sprawę, że tak naprawdę robią mężczyźnie ogromną przysługę. Ten w końcu mógł wysiąść z kabiny, rozprostować nogi i zaczerpnąć świeżego powietrza.

ITD nie pozwoliło pobić rekordu Guinessa

itd diesel zatrzymanie

Transport odbywał się z Anglii do Polski, a kierowca został zatrzymany w Łodzi, będąc już bardzo blisko miejsca docelowego. Inspektorzy wykryli, że w tachografie nie znajduje się karta zupełnie innej osoby. Mężczyzna, używając dwóch kart przejechał  1274 kilometrów, prowadząc ciągnik siodłowy przez 16 godzin.

Jazda ciągła bez przerwy wyniosła 8 godz. i 20 min. Odpoczynek dzienny został odebrany w niepełnym wymiarze. Wyniósł 5 godz. i 4 min., czyli był za krótki o 3 godz. i 56 min. Za wszelkie wykroczenia jak m.in. rejestrowanie swoich aktywności na cudzej karcie, liczne naruszenia norm czasu pracy, itd., kierującego ukarano aż 17 mandatami na łączną kwotę 4,7 tys. zł.

mandat kierowca samochod

Tak jak zawsze w tego typu sytuacji wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Funkcjonariusze ITD zatrzymali kartę, którą kontrolowany kierowca posługiwał się bezprawnie. Natomiast kierowcy wydano również zakaz dalszej jazdy do czasu odebrania prawidłowego odpoczynku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News