Tymi drogami nie pojedzie żaden diesel. Nowy pomysł budzi ogromne kontrowersje

Tymi drogami nie pojedzie żaden diesel. Nowy pomysł budzi ogromne kontrowersje

Podaj dalej

To rozwiązanie może okazać się rewolucją, ale może także budzić szereg kłopotów. Zwłaszcza dla tych kierowców, którzy posiadają samochód typu diesel. Ten jak wiadomo nie jest zbyt mile widziany na drogach, a na niektórych z nich niebawem może się nawet nie pojawić. Tak samochody elektryczne wypierają z ulic swoich ”ojców i dziadków”.

Już nie wszystkimi drogami pojedzie diesel

droga ulica samochod

Publiczna droga do ładowania elektrycznych samochodów może wydawać się czymś z czasów kreskówek bądź filmów z dalekiej przyszłości. Ale okazuje się, że coś, co jeszcze nie tak dawno mogło wydawać się odległość przyszłością, staje się rzeczywistością. I to w zasadzie już na wyciągnięcie ręki.

Miasto Peachtree Corners w Georgii stało się właśnie pierwszym miastem w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstała droga mogąca ładować samochody elektryczne. Panele słoneczne nieustannie pozyskują energię ze słońca, którą nieustannie magazynują. Pozwala to m.in. na możliwość ładowania pojazdów także w nocy.

Wszyscy zainteresowani posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli korzystać ze znajdujących się przy drodze ładowarek za darmo. Wedle wstępnych obliczeń te mają rocznie wyprodukować rocznie dobrze ponad 1300 KW energii elektrycznej.

diesel samochody elektryczne

Drogi przyszłości. Witamy w nowej rzeczywistości

Tego typu rozwiązanie niewątpliwe z czasem będzie zyskiwać na popularności. Zwłaszcza że nie tylko mowa tutaj wyłącznie samych ładowarkach. Technologia ma być rozwijana pod kierunkiem zasilania oświetlania miejskiego. Jest również znakomitą alternatywą na przypadek jej awarii.

Panele słoneczne mają coraz większe zastosowanie. Montowane są już nawet na… dachach samochodów. Choć takie rozwiązanie wydaje się wciąż mocno innowacyjne, to jednak tego typu rozwiązanie na szerszą skalę może przyjść bardzo szybko.

elektromobilnosc silnik diesla
Tutaj nie będzie miejsca na spaliny

Niewątpliwie taka przyszłość jest czymś, gdzie ciężko sobie wyobrazić… smog. Takie odcinki drogą mają być po prostu perfekcją samą w sobie i całkowicie wykluczyć z nich takie auta jak diesel. Takie decyzje sprawiają, że stajemy się świadkami kolejnych zmian, jakie niewątpliwie nadejdą. Zwłaszcza jeżeli chodzi o normy emisji spalin.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News