Tym kierowcom mandat nie straszny. Przez nich do budżetu nie wpływa miliardy złotych rocznie

Tym kierowcom mandat nie straszny. Przez nich do budżetu nie wpływa miliardy złotych rocznie

Podaj dalej

Czy to możliwe, aby w sprytny sposób sprawić, że mandat nie będzie nam straszny? Okazuje się, że tak i wielu kierowców czuje z tego ogromną satysfakcję. Zwłaszcza ci którzy otrzymywali je dość przypadkowo, a w ich nieprawidłowej jeździe nie było żadnej celowości. Dziś każdy kierowca ma zdecydowanie łatwiej na drogach.

Mandat? Nie, dziękuje

policja mandat wykroczenie

Wszyscy doskonale wiemy jak wyglądają polskie drogi, a zwłaszcza oznakowanie na nich. Tutaj można jechać 50 km/h, zaraz 70 km/h, by za moment było ograniczenie do 60 km/h. W niektórych miejscach prawda jest taka, że trzeba by patrzeć wyłącznie na znaki przy drodze zamiast na drogę.

Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi nowoczesna technologia, która pomaga nam w tym, aby przypadkowo nie zostać złapanym za przekroczenie znaków. System wykrywania znaków to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań we współczesnych samochodach. Informuje nas o tym z jaką prędkością możemy się poruszać, a także np. za ile metrów znajduje się fotoradar czy skrzyżowanie świetlne.

Niewątpliwie to ogromne ułatwienie dla wielu kierowców. I choć dźwięk informowania o przekroczeniu prędkości początkowo może być irytujący, to jednak z czasem można się do niego przyzwyczaić. Tak jaka do tego, że unikamy mandatów i punktów karnych.

diesel pieniadze oplata

Liczby nie kłamią

Seat poinformował, że kierowcy w Wielkiej Brytanii dzięki takiemu rozwiązani zaoszczędzili już po przeliczeniu na polską walutę blisko 2 miliardy dolarów! Takie rozwiązanie to oczywiście nie tylko tego czy dostaniemy mandat, czy nie, to głównie bezpieczeństwo.

W tego typu przypadkach jest to rzecz niepoliczalna, ale nikt nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie uratowało wiele osób. Przy tym również udało się uniknąć wielu kolizji i wypadków, w których można było doznać uszczerbku na zdrowiu.

diesel pieniadze samochod

Śmiało można stwierdzić, że we współczesnej motoryzacji takie rozwiązanie to już po prostu standard. I bardzo to cieszy, bowiem kto już posiada tego typu system wie doskonale, ile płynie z niego korzyści. Kto nie posiada może natomiast wywołać podobne rozwiązanie ze smartfonu. Niektóre aplikacje pozwalają na tego typu podobne rozwiązania.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News