Tyle wyniesie nowy bon turystyczny na jedno dziecko?! Polskie rodziny będą zachwycone kwotą i samym dodatkiem

Tyle wyniesie nowy bon turystyczny na jedno dziecko?! Polskie rodziny będą zachwycone kwotą i samym dodatkiem

bon turystyczny wakacje

Podaj dalej

Nowe świadczenie, które ma – na nowo – pojawić się w Polsce, to bon turystyczny. Przy pierwszej edycji wsparcia polskich rodzin kwota dodatku była stosunkowo niewielka, ale jednak i tak cały program okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszystkim on przypadł do gustu i bądź co bądź cieszył się bardzo duża popularnością. Dlatego też trudno uwierzyć w to, że nie wejdzie on niebawem na stałe w nasze życie.

Bon turystyczny, czyli nowe wczasy pod gruszą

bon turystyczny dodatek
fot. freepik

Ministerstwo Sportu i Turystyki wciąż nie przedstawiło żadnych szczegółów związanych z tym, jak będzie wyglądał nowy bon turystyczny. A to, że ma on być wiadomo już od kilku tygodni, bowiem potwierdził to sam Kamil Bortniczuk. – Pracujemy nad tym, aby przedstawić jakąś wersję nowego bonu turystycznego – powiedział kilka tygodni temu minister.

Od tej zapowiedzi minęło już trochę czasu, ale rząd jak na razie w tej kwestii milczy. Można tylko się domyślać, że to jedna z niespodzianek, która ma zostać ogłoszona na głośno zapowiadającym się wiecu wyborczym przed zbliżającymi się wyborami. Pozostają jedynie spekulacje i pewne wycieki z rządu, które nie wiadomo też czy należy traktować poważnie.

Wiadomo czego jednak oczekują Polacy w kontekście takiego świadczenia. Rząd żeby trafić w społeczeństwo musi zaoferować świadczenie stałe – wypłacane co roku. Dana rodzina miałaby gwarancje, że np. otrzyma na każde dziecko co roku kwotę 1 000 złotych, którą będzie musiała przeznaczyć na wakacje. To sprawiłoby, że wiele polskich rodzin byłoby naprawdę stać na to, aby podróżować po Polsce!

dofinansowanie bon turystyczny
fot. freepik

Więcej pieniędzy niż poprzednio

Nie tylko systematyczność i gwarancja wypłat na każde wakacje do 18. roku życia każdego dziecka, jest czymś czego się głównie oczekuje. Kluczowa jest sama kwota, bowiem 500 złotych na jedno dziecko to kropla w morzu potrzeb. Polska turystyka jest obecnie bardzo droga, czego nie ukrywa nikt. Nieprzychylne komentarze w internecie pod tym względem stały się normą.

”Taniej jest lecieć na tydzień do Włoch, niż spędzić ten czas w polskich górach”, ”Lepiej jest w Tatrach słowackich niż Polskich”, itd. itp. I trudno dziwić się, że najbliższa majówka można okazać się kompromitująca dla polskiej turystyki. Wiele osób woli spędzać czas na setki innych sposobów, niż wydać duże pieniądze u górali.

Dlatego też sam bon turystyczny musi być większy, gdyż ceny są bardzo wysokie. Kwota 1 000 złotych wydaje się jak najbardziej uczciwa pod tym względem. Oczywiście marzeniem Polaków jest to, aby wprowadzić zasadę jak w wielu innych krajach. A więc móc pokryć z tych pieniędzy wyjazd zagraniczny. To jednak wydaje się mało prawdopodobne, bowiem rząd będzie chciał pogodzić dwie strony. Tym samym dodatek będzie musiał zostać w kraju, u przedsiębiorców.

bon turystyczny rodzina plaza
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News