Ty też możesz skorzystać! Ruszają dopłaty do zakupu samochodu. Ile pieniędzy możemy otrzymać?

Ty też możesz skorzystać! Ruszają dopłaty do zakupu samochodu. Ile pieniędzy możemy otrzymać?

pieniadze rzad samochod doplaty

Podaj dalej

Już niebawem każdy z nas będzie mógł skorzystać z dofinansowania do zakupu samochodu. Program dotacji został już przygotowany i teraz tak naprawdę czeka jedynie na zatwierdzenie Komisji Europejskiej. Ta musi potwierdzić zgodności z unijnymi zasadami pomocy publicznej, aby w Polsce można było uzyskać dodatkowe pieniądze do zakupu samochodu.

Pomyśl o zakupie samochodu

Program tyczy się dotacji do zakupu nowych samochodów elektrycznych, ale nie tylko. Będą mogły skorzystać z niego osoby chcące sięgnąć po silnik, którego cykl pracy nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych. Jakie to dokładnie jednostki napędowe można dowiedzieć się w ustawie.

Środki finansowe będą dostępne w formie dotacji lub formie subwencji, zależenie od tego czy czy do zakupu samochodu szykuje się osoba fizyczna, czy firma. Program skierowany do szerokiego grona odbiorców będzie obowiązywał do 2026 roku.

Wniosków nie można jeszcze składać, gdyż tak jak już wspomnieliśmy wszyscy czekają na decyzję Komisji Europejskiej. Wtedy też tak naprawdę poznamy wszystkie szczegóły w tej kwestii i będziemy mieli lepsze rozeznanie nad jego sensem.

Ile pieniędzy otrzymamy?

Niewątpliwie to jedno z najważniejszych pytań, ale na które niestety nie znamy odpowiedzi. Ministerstwo Klimatu nie jest ja na razie o tym informować, a więc można się tylko spodziewać, iż nie ma powodów do dumy. Również nie wiadomo czy po raz kolejny będą nam narzucone to, jakie samochody możemy kupić.

Ostatnie dofinansowania okazały się wielką kompromitacją rządu. Spłynęło na program wiele krytyki i trudno się temu dziwić. Wszystko wyglądało tak, jakby było stworzone tylko dla alibi, a nie po to by realnie sięgać po pieniądze. Ciężko uwierzyć, że w dobie ostatnich wydatków z budżetu, tym razem będzie inaczej. Pytanie tylko, czy może być gorzej?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News