Twoje ubezpieczanie OC będzie droższe. Jak dużo teraz tak naprawdę będzie zależne od Ciebie

Twoje ubezpieczanie OC będzie droższe. Jak dużo teraz tak naprawdę będzie zależne od Ciebie

Ubezpieczenie OC auta

Podaj dalej

Nie tylko pijani kierowcy, ale również ci którzy mają tendencję do przekraczania prędkości i łamania innych przepisów ruchu drogowego będą surowiej karani. Rząd szykuje w tej kwestii sporo zmian, a jedną z ciekawszych ma być powiązanie stawki za ubezpieczenie OC z otrzymanymi w ostatnim czasie mandatami. O tym pomyśle spekulowano już wcześniej, lecz wygląda na to, że niebawem wejdzie on w życie.

Ubezpieczenie OC powiązane ze stylem jazdy

Jak będzie to wyglądało dokładnie na tę chwilę nie wiadomo. Temat jest dyskutowany zarówno między ministerstwami, jak i z samą branżą ubezpieczeń. Dla niej to na pewno bardzo dobra wiadomość, bowiem będzie mogła na tym znacznie więcej zarobić. Pytanie tylko czy zyskiem będzie musiała się dzielić z budżetem państwa.

Swego czasu padła propozycja, aby każdy kierowca za rażące wykroczenie tracił -10 proc. zniżki na kolejne ubezpieczenie OC. Oczywiście w grę wchodziłyby głównie rażące wykroczenia. Jakie dokładnie? Zapewne przejazd na czerwonym świetle, wymuszenie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, nadmierna prędkość, itp.

Po prostu wszędzie tam, gdzie znacząco zagraża się życiu i zdrowiu innych osób. Źle zaparkowany samochód czy inne mniejsze wykroczenie nie kwalifikowałoby się do tego, aby stracić zniżki. Niebawem powinniśmy poznać więcej szczegółów w tym temacie. Pomysłów jest wiele, ale na pewno nie mogą być one zbyt kontrowersyjne dla społeczeństwa. Mają one uderzać wyłącznie w osoby lekceważące bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego, a nie przypadkowe osoby.Mandaty w końcu zdrożeją

Nie tylko wyższe ubezpieczenie OC czeka jako kara na kierowców, ale również wyższy mandat. Rząd w końcu skupił swoją uwagę na tym, o czym mówił już dość dawno. Chodzi o podniesienie kwot za mandaty w taryfikatorze. Te od wielu lat pozostają na tym samym poziomie i obecnie praktycznie nie uderzają w portfel piratów drogowych.

Niebawem ma się to jednak w końcu zmienić. Optymalną propozycją o jakiej się mówi jest wprowadzenie dwukrotności obecnych stawek, a więc najwyższy mandat kosztowałby kierowcę 1 000 zł. To obecnie jeden z najbardziej pilnych tematów którym zajmuje się rząd. Zwłaszcza, że pieniądze od kierowców są zawsze najprostszym sposobem na dochód do budżetu państwa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News