Twój samochód z LPG będzie jeździł szybciej. To pewne, a wydasz tylko około 50 złotych

Twój samochód z LPG będzie jeździł szybciej. To pewne, a wydasz tylko około 50 złotych

Podaj dalej

Często można usłyszeć, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i w tym przypadku to się sprawdza. Kierowcy posiadający samochód tankowany LPG mogą w bardzo prosty sposób poprawić jego osiągi. W dodatku wykonując tę czynność dbamy jeszcze o jeden aspekt. Możemy być pewni, że cała instalacja gazowa będzie się miała dobrze.

Podkręć w naturalny sposób swoje LPG

lpg jazda samochod

Nie wszyscy posiadacze aut na gaz wiedzą, że można w dobrych sklepach zakupić specjalne preparaty z pomocą których, aut łapie drugi oddech. Takie środki aplikuje się bezpośrednio przez zawór tankowania do zbiornika z gazem. Dzięki temu zastosowany preparat przepływa przez najważniejsze elementy instacji – zbiornik, reduktor czy wtryskiwacze.

W tak prosty sposób usuwamy m.in. zanieczyszczenia, a przy tym konserwujemy wszelkie elementy. Ma to ogromny wpływ na poprawę jakości jazdy. Zwłaszcza jeżeli ktoś zdecyduje się na taki krok pierwszy raz bądź po dłuższej przerwie. Poprawa w jakości jazdy czy osiągów jest po prostu gwarantowana.

Głównie za sprawą oczyszczenia wtryskiwaczy. Te jak wiadomo mają tendencję do zbierania się nagaru i ”przytykania”, a jego eliminacja sprawia, że przepływ LPG będzie na takim poziomie jak powinien. Stosowanie tego typu środków zalecane jest regularnie i zgodnie z zaleceniami danego producenta.

gaz lpg auto

Pozytywny wpływ na silnik

Oczywiście to, że stosowanie tego typu preparatów ma bardzo dobry wpływa na całą instancję gazową to jedno. W ten sposób dbamy jednak jeszcze o inne elementy naszego samochodu, a zwłaszcza silnik, w którym odbywa się spalanie. Z czasem można poczuć, iż samochód szarpie bądź szaleją obroty.

Można łatwo tego uniknąć, a nawet pozbyć się bez wizyty u mechanika. Wystarczy regularne dbanie o instalację z pomocą tego typu środków i nie musimy martwić się o zbędne wydatki na LPG. A wydatek zależenie od sklepu i danego produktu wacha się z reguły w okolicach 50 złotych.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

predkosc dynamika lpg

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News