Twój diesel nie odpala, a mrozy będą już tylko coraz większe. Czas zatem na radykalny krok

Twój diesel nie odpala, a mrozy będą już tylko coraz większe. Czas zatem na radykalny krok

Podaj dalej

Z dnia na dzień temperatury w Polsce są coraz niższe, a coraz więcej kierowców musi zostawić swoje samochody o poranku pod domem. Powód jest jeden – zamarznięte pojazdy nie chcę odpalić, a największe problemy mają z tym posiadacze silniku typu diesel. Jeżeli nie odpalił dzisiaj, problemy mogą pojawić się także jutro i w kolejnych dniach. Warto zatem pomyśleć o rozwiązaniu bardziej

Zadbaj o diesel i benzyniaka tak, aby odpalił

zima mroz diesel

Właściciele pojazdów ze słabszymi akumulatorami zmagają się teraz z ogromnymi problemami oraz stresem. Każdego poranka, gdy idą do pracy nie wiedzą czy auto odpali i czy nie spóźnią się do pracy. Niestety tak na dłuższą metę ciężko funkcjonować, a z zapowiedzi wynika, że praktycznie do końca lutego pogoda się znacznie nie poprawi.

W trakcie mrozów olej silnikowy staje się gęstszy, a sam akumulator znacząco traci na pojemności. Dla silnika takiego jak diesel to nie lada problem, aby odpalić. Już gdy na termometrze widnieje zero stopni Celsjusza wówczas objętość zmniejsza się do 80 procent. Im niższa temperatura tym tylko gorzej. Wtedy stan akumulatora jest niezwykle istotny.

Jeżeli dojdzie do rozładowania akumulatora w mroźną noc, może to być dla niego wyrok. Wystarczy -10 stopni Celsjusza, aby elektrolity zamarzły, wtedy może dojść do popękania ogniw i można myśleć o wymianie. To ważne zatem, aby w tym okresie odpowiednio zadbać o akumulator, żeby nie zawiódł nas w najgorszym momencie.

mroz silnik diesel

Zabierz go do domu!

Dla wielu osób metoda ta wydaje się dość prymitywna, ale jest skuteczna. Gdy inni sąsiad będzie się śmiał pod nosem, rano to my ruszymy w drogę, a on może zostać na lodzie. A wbrew pozorom taki zabieg nie jest czasochłonny i nie jest w żadnym stopniu skomplikowany. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby odpiąć akumulator i można zanieść go do domu. Rano chwila moment i mamy gwarancję pewnego rozruchu silnika.

Przy okazji mamy możliwość wyczyszczenia papierem ściernych klem, aby prąd przewodził się jak najlepiej. Ten kto ma z kolei prostownik może jeszcze wzmocnić baterię, która w tym okresie musi dawać z siebie naprawdę wszystko.

diesel akumulator zima

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News