Twój diesel lub benzyniak nie spełnia norm? Rok czasu na wymianę auta albo wyprowadzka z mieszkania

Twój diesel lub benzyniak nie spełnia norm? Rok czasu na wymianę auta albo wyprowadzka z mieszkania

diesel strefa czas

Podaj dalej

Brzmi jak żart? Ale to żartem niestety nie jest. Kierowcy którzy posiadają stare auta nie spełniające norm, muszą liczyć się z ogromnymi problemami. To wręcz niepojęte, że zostanie im narzucone prawnie, iż mają 12 miesięcy na wymianę samochodu. W innym przypadku pojazd będą musieli zostawić daleko od miejsca zamieszkania bądź… wyprowadzić się!

Diesel i benzyniak do wymiany

Wedle najnowszych pojawiających się informacji do stref czystego transportu nie będą mogły wjeżdżać samochody, których właściciele w niej po prostu zamieszkają. Oczywiście mowa tutaj o osobach, których pojazdy nie będą spełniały norm emisji spalin. Można śmiało zakładać, że dotyczy to około 90 procent osób.

Takie osoby mają mieć dwanaście miesięcy na wymianę samochodu spełniającego normy, albo… czekają ich problemy. Auto będą musiały zostawiać poza strefą albo muszą… rozważyć przeprowadzkę. Mało kto chciałby trzymać samochód kilkaset metrów, czy kilometrów od miejsca zamieszkania.

Scenariusz wbrew pozorom jest bardzo realny, choć ciężko w niego uwierzyć. Trzeba pamiętać jednak o tym, że średni wiek samochodów w Polsce to przecież 14 lat. Mało kogo stać na to, aby od tak zainwestować pieniądze w wymianę pojazdu.

Kiedy SCT?

Najprawdopodobniej po wakacjach znów głośno zrobi się o strefach czystego transportu. Obecnie projekt jest w fazie ”szlifowania” i omawiania. Niestety budzi on wciąż bardzo wiele kontrowersji, także dla włodarzy miast. Mają oni mieć tylko półtora roku na ich wprowadzenie, a potrzebują trzech lat

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News