Twarzą wybił szybę w samochodzie. Dokonał tego w niezwykły sposób

Twarzą wybił szybę w samochodzie. Dokonał tego w niezwykły sposób

twarz rowerzysta szyba w samochodzie

Podaj dalej

Nie od dzisiaj wiadomo, że w trakcie jazdy czy to samochodem, czy to rowerem nie należy spoglądać na smartfona. Już niejednokrotnie takie zachowanie prowadziło do tragicznych zdarzeń. Przeróżne apele, jak i same nagrania potrafią przetłumaczyć wielu osobom, że nie warto. Do pewnej grupy osób się jednak nigdy nie dotrze.

Jadąc rowerem wybił twarzą szybę

telefon rowerzysta wypadek

Ten mężczyzna nie będzie miło wspominał swojej wieczornej jazdy na rowerze. Jadąc cały czas spoglądał w ekran telefonu, zamiast patrzeć na drogę. Nawet na moment nie odciągnął od niego wzroku, nie zwracając uwagi na to, co się dzieje w realnym świecie.

Na dłuższą metę nie ma szans, aby zajechać w taki sposób daleko. Nie inaczej było tutaj, gdzie rowerzyście w końcu skończyła się droga i zdezorientowany wjechał w samochód. Było to bardzo nieprzyjemne spotkanie, bowiem twarzą uderzył w tylną szybę.

Choć prędkość nie była duża, podobnie jak siła uderzenia, to jednak wystarczyło, aby do tego, aby twarzą rozbić szybę.

Odłóżcie telefony!

Telefon w ręce to najgorsza rzecz w trakcie prowadzenia samochodu, czy tak jak tutaj roweru. Urządzenie odciąga wzrok od drogi, a do tego rozprasza i w efekcie takie zachowanie prowadzi do wypadków.

Riding a bike & using your phone from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News