Tutaj ITD nie mogło postąpić inaczej. Wysoki mandat za diesel pełen piachu

Tutaj ITD nie mogło postąpić inaczej. Wysoki mandat za diesel pełen piachu

ITD diesel kontrola

Podaj dalej

Inspekcja Transportu Drogowego działa nie tylko na głównych drogach w Polsce, ale także i na tych mniejszych. Funkcjonariusze mają bowiem świadomość, że znacznie więcej nieprawidłowości wykryją w transporcie tam, niż na autostradach czy drogach krajowych. Kierowca prowadzący ten diesel przekonał się o tym na własnej skórze.

Wywrotka z silnikiem typu diesel pełna piachu

itd kontrola

Do kontroli doszło w miejscowości Łosie koło Radzymina. Inspektorzy już na pierwszy rzut oka wykryli pierwsze nieprawidłowości. Wywrotka poruszała się bez włączonych świateł mijania, a co najważniejsze – nie miała nałożonej plandeki na przewożony piasek. Taki transport nie miał prawa dojechać bez konsekwencji do celu.

Po zatrzymaniu wykazano kolejne nieprawidłowości. Okazało sie, że kierowca nie posiada wypisu z zaświadczenia na wykonywanie przewozów drogowych na potrzeby własne. Nie ma również wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub wypisu z licencji.

I choć kierowca rejestrował czas pracy, to jednak robił to na wykresówce wypisaną na inną osobę. Mając tyle rzeczy na sumieniu, aż dziwne, że dodatkowo chciał rzucać się w oczy jadąc z odkrytym piaskiem i bez świateł.

inspekcja transportu drogowego

Duże konsekwencje

ITD nie mogło postąpić inaczej, niż nałożyć na kierowcę kilka mandatów, na łączną kwotę aż 2 tys. 450 zł. Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 11,5 tys. zł kary. Z kolei 2 tys. zł kary grozi również osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

ITD

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News