Tutaj diesel i benzyna jest najtańsza. Ile są w stanie zaoszczędzić kierowcy tankujący paliwo

Tutaj diesel i benzyna jest najtańsza. Ile są w stanie zaoszczędzić kierowcy tankujący paliwo

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy mają zawsze jeden i ten sam problem – gdzie zatankować, żeby było najtaniej? W końcu jeżeli chodzi o diesel czy benzynę patrząc w kwestii całego baku, liczy się każda złotówka. Nikt nie chce przepłacać, a zaoszczędzone pieniądze woli wydać na inną rzecz.

Diesel i benzyna tutaj najtaniej

Kierowcy w województwie lubuskim i łódzkim posiadający samochód napędzany przez olej napędowy, mają największe powody do zadowolenia. W tych miastach tankują średnio po 5,12 złotych za litr i jest to najniższa średnia cena w Polsce. Nigdzie indziej diesel nie jest tak tani.

W przypadku benzyny tutaj zdecydowanie dominuje Wielkopolska, gdzie 95-tka jest za 5,17 złotych za litr. Drożej o blisko 20 groszy płacą kierowcy na Kujawach i Pomorzu, Mazowszu i Podlasiu. W tych województwach również 98-ka przekracza 5,65 złotych za litr.

Z kolei LPG wciąż najkorzystniej wypada w łódzkim, gdzie litr jest do nabycia średnio za 2,31 złotych. Przepłacają nieco za autogaz kierowcy tankujący butlę z gazem na Mazowszu, gdzie muszą dołożyć do każdego litra o 15 groszy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News