Turecki ciągnik siodłowy zaskoczył nawet ITD. Można wyrwać włosy z głowy jak on tu dojechał

Turecki ciągnik siodłowy zaskoczył nawet ITD. Można wyrwać włosy z głowy jak on tu dojechał

Podaj dalej

Mało jest rzeczy, które mogą zaskoczyć Inspekcję Transportu Drogowego, jednakże są kierowcy którzy dbają o tego typu rzeczy. Tak jak ten mężczyzna z Turcji, którego ciągnik siodłowy, a bardziej nawet i naczepa, po prostu nie nadawały się do jazdy. Mimo wszystko siła diesla umiejętnie wiozła go przez Europę.

Ciągnik siodłowy w opłakanym stanie

ciagnik siodlowy itd

Do kontroli pojazdu doszło w Bydgoszczy w momencie kiedy kierowca wykonywał międzynarodowy transport dla przewoźnika. Inspektorzy z przerażeniem patrzyli w jakim stanie znajduje się ciągnik, a zwłaszcza naczepa. Zdecydowanie zagrał on bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Tarcze hamulcowe naczepy były nadmiernie zużyte i popękane. Z kolei opony nadawały się już tylko do wymiany, bowiem miały znaczące ubytki bieżnika, z których wystawały druty osłonowy. Natomiast kierowca, patrząc przez przednią szybę musiał patrzeć na jej pęknięcia.

Kierujący otrzymał mandat karny, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Wezwany mobilny serwis usunął jeszcze na punkcie kontroli wszystkie stwierdzone usterki techniczne. To pozwoliło kierowcy kontynuować dalszą jazdę.

tarcza itd ciagnik siodlowy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News