Trzech geniuszy w ciągnikach siodłowych podpadło w trakcie śnieżycy. ITD nie mogło na to pozwolić

Trzech geniuszy w ciągnikach siodłowych podpadło w trakcie śnieżycy. ITD nie mogło na to pozwolić

Podaj dalej

Aż trudno uwierzyć w to, że doświadczeni kierowcy potrafią być aż tak nieodpowiedzialni. Patrol ITD w trakcie śnieżycy, która panowała nocą nad Szczecinem zatrzymał trzech kierowców którzy jechali przez miasto z nadmierną prędkością. Warunki drogowe i atmosferyczne kompletnie na to nie pozwalały.

ITD powstrzymało szaleńczą jazdę

kierowca ciężarówki itd

Po mieście obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i nie wolno poruszać się z większą prędkością. W trudnych warunkach pogodowych, jak gołoledź oraz obwicie padający śnieg, nawet i taka prędkość wydaje się być za duża. Zamiast jechać wolniej, okazuje się, że można jednak jeszcze szybciej.

Taki popis bezmyślności dało trzech kierowców ciągników siodłowych, którzy w trudnych warunkach pogodowych jechali około 80 km/h. ITD zatrzymało całą trójkę i skierowała kierowców do punktu kontrolnego. Wszyscy zostali ukarani odpowiednimi mandatami.

Jeden z mężczyzn miał jednak większe problemy niż jego koledzy. W jego pojeździe był niesprawny układ oczyszczania spalin (SCR). Z tego powodu inspektorzy transportu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu do czasu naprawy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News