Toyota w poważnych tarapatach. Planujesz kupić samochód lidera sprzedaży w Polsce? Śpiesz się!

Toyota w poważnych tarapatach. Planujesz kupić samochód lidera sprzedaży w Polsce? Śpiesz się!

toyota

Podaj dalej

W Polsce Toyota cieszy się ogromną popularnością wśród kierowców, a samochody schodzą niczym świeże bułeczki zarówno dla flot, jak i u osób prywatnych. Również i nad tym producentem zaczynają jednak pojawiać się czarne chmury. A problem jest znany już wszystkim producentom samochodów – i nie tylko. Chodzi mianowicie o ogólnoświatowy problem z niedoborem mikroprocesorów.

Toyota także karze na siebie poczekać dłużej

Kierowcy którzy kupili nowy samochód bądź się do niego przymierzają, doskonale znają problem. Żeby wsiąść do auta na które wydało się nie małe pieniądze, trzeba odpowiednio poczekać. I coraz rzadziej jest to termin kilku miesięcy, a bardziej pół roku, do roku, a nawet ponad roku. Wszystko zależy od tego na jakie auto się zdecydujemy u jakiego producenta.

Jeżeli chodzi o Toyotę wrzesień będzie dla niej wyjątkowy. Niestety nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bowiem z planowanej produkcji w ilości 900 tysięcy pojazdów, liczba ta spadnie do 540 tysięcy. Wszystko przez niedobór wspomnianych mikroprocesorów. To aż 40 procent mniej samochodów na rynku, a co za tym idzie znacznie dłuższy czas oczekiwania.

Koncern i tak jest odpowiednio zabezpieczony zapasami tych elementów. Już wcześniej przewidziano tego typu problemy, które mogą wystąpić. Dokładnie po trzęsieniu ziemi i tsunami w Fukushimie wprowadzono odpowiedni plan modernizacji. To wciąż procentuje, ale jak widać dochodzi się do pewnej granicy, kiedy w końcu należy zwolnić tempo. Wcześniej już inne wielkie koncerny zdecydowało się na ograniczenia w produkcji.

Problem szybko nie zniknie

Szacuje się, że problem który dotyka teraz czołowe firmy na świecie szybko nie minie. Eksperci przewidują, że może on potrwać jeszcze dwa lata, zanim produkcja wróci do normy, a wszyscy producenci zostaną zaspokojeni odpowiednią ilością elementów. Do tego czasu wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość, a zwłaszcza kierowcy. Bo to oni jako ostatnie ogniwo muszą najdłużej czekać na samochód swoich marzeń.

Niezdecydowane osoby powinny czym prędzej podjąć decyzję o zakupie samochodu, bowiem czas oczekiwania może się tylko wydłużać. Im dłużej będziemy zwlekać tym czas oczekiwania będzie się tylko wydłużał, a nie przyśpieszał.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News