TOP 10 samochodów jakie kupują w tym roku Polacy? To dobra inspiracja dla niezdecydowanych

TOP 10 samochodów jakie kupują w tym roku Polacy? To dobra inspiracja dla niezdecydowanych

top 10 samochodow

Podaj dalej

Dobrą inspiracją dla wielu kierowców może być informacja, jakie auta kupują inny Polacy. Dla niezdecydowanych zestawienie topowych samochodów to sygnał, że większość osób przecież nie może się mylić. Może zatem warto pójść podobną drogą i wyszukać coś dla siebie, właśnie w takim TOP 10?

Zestawienie najchętniej kupowanych samochodów osobowych

Niezmiennie na szczycie pozostaje już od dobrych kilku miesięcy Toyota Corolla, który budzie największe zainteresowanie. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że zestawienie obejmuje również floty, ale i osoby prywatne chętnie sięgają po ten model.

Akio Toyoda diesel toyota

Podobnie zresztą jak po inny model tego producenta – Yaris. W zasadzie te dwa samochody daleko są przed całą resztą, a kroku jedynie dotrzymuje im równie kultowa w naszym kraju Skoda Octavia. Daleko do podium ma Dacia Duster, którą Polacy po prostu pokochali i z czasem może być mocnym konkurentem dla powyższych. Zwłaszcza, że można nabyć ją w korzystniej cenie jak na SUV-a.

Od początku roku najpopularniejsze nowe auta w Polsce to:
Toyota Corolla (10 484 szt.)
Toyota Yaris (8388 szt.)
Skoda Octavia (7390 szt.)
Dacia Duster (5643 szt.)
Skoda Fabia (4916 szt.)
Toyota RAV4 (4453 szt.)
Hyundai Tucson (4200 szt.)
Toyota C-HR (4057 szt.)
Volkswagen T-Roc (3382 szt.)

Kia Sportage (3280 szt.)

Dane przygotował IBRM Samar i widać, że pełną dominację w zestawieniu TOP 10 ma Toyota, która jest najchętniej wybierana wśród samochodów w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News