To tutaj ceny paliw są najniższe. Tanie tankowanie jest możliwe i to bez żadnych promocji na diesel, benzynę czy LPG

To tutaj ceny paliw są najniższe. Tanie tankowanie jest możliwe i to bez żadnych promocji na diesel, benzynę czy LPG

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw zależnie od stacji jak wiadomo bywają różne. Z reguły różnice nie są bardzo znaczące, gdyż rozchodzi się głównie o sprawy groszowe. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dane osiedla czy miasta. Patrząc jednak znacznie szerzej różnice zaczynają być bardziej widoczne, a z upływem pokonania większej ilości kilometrów, już ogromne.

Duże rozbieżności w Polsce, patrząc na ceny paliw

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Najlepszym wyznacznikiem patrząc na cały kraj, są średnie ceny paliw w województwach. Twórcy aplikacji PanParagon zebrali bardzo wiele paragonów ze stacji paliw z całego kraju i na tej podstawie przygotowali raport, który może zaskoczyć wielu kierowców. Raport powstał na bazie okresu od 1 do 31 sierpnia.

Patrząc na niego widać jasno, że najtańszym województwem w Polsce jest województwo śląskie. To tutaj diesel, benzynę i LPG można zatankować za najniższą cenę w kraju. Dość dobrze ma się również województwo łódzkie, które nie ma tylko najtańszej benzyny. Reszta województw nie ma już takich powodów do zadowolenia.

Najdrożej płacą natomiast kierowcy z województw graniczących z Niemcami. Tam ceny paliw są rekordowo drogie patrząc na Polskę. Powód wydaje się nieco oczywisty – nasi sąsiedzi mają bardzo drogie paliwo i przyjeżdżają do nas, a więc jest szansa na nich zarobić więcej. Tym samym marże są znacznie wyższe niż w reszcie kraju.

Ekspert ujawnił, jakie ceny paliw szykują stacje
fot. freepik.com – vadish

Spore różnice w cenie

W przypadku LPG różnica między najtańszym a najdroższym województwem wyniosła 27 groszy. W przypadku diesla było to 12 groszy, a benzyny 19 groszy. Różnice w cenie nie są aż tak bardzo duże, ale mimo wszystko przy częstym tankowaniu przez dłuższy okres dopłaca się odpowiednią sumę.

paliwo ceny kurs walut waluta złoty euro funt dolar frank ropa naftowa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News