To paliwo zawiezie piłkarzy na hitowy mecz! Niesamowita historia dzieje się na naszych oczach

To paliwo zawiezie piłkarzy na hitowy mecz! Niesamowita historia dzieje się na naszych oczach

paliwo biopaliwo mecz

Podaj dalej

Czy paliwo może odgrywać znaczącą rolę w meczu piłkarskim? Okazuje się, że tak. To, że motoryzacja walczy z redukowaniem emisji dwutlenku węgla wiadomo nie od dzisiaj. W tym kierunku wyciągają również rękę klubu piłkarskie, a dokładnie Tottenham, który w meczu 5. kolejki Premier League podejmie na swoim stadionie Chelsea Londyn. Derbowe starcie zapowiada się wyjątkowo nie tylko od strony piłkarskiej.

Wyjątkowe paliwo dowiezie piłkarzy na mecz

Władze Tottenhamu podjęły decyzję, że derbowe starcie będzie rozgrywane w ramach ‚net zero’. Plan jest taki, aby całe spotkanie od samego początku do jego końca przebiegało bez wszelkiego rodzaju emisji związanych z realizacją spotkania. A na pewno z mocno ograniczoną ilością na tyle, na ile będzie to tylko możliwe.

Piłkarze jednej, jak i drugiej drużyny dojadą na stadion aukarami w których będzie znajdowało się biopaliwo. Nieprzypadkowo wiele osób uważało i dalej uważa, że jest to paliwo przyszłości. Choć elektromobilność mocno wyparła ten trend, to jednak nie oznacza, że tego typu rodzaj zasilania pojazdów nigdy nie wejdzie w pełni w życie.

Kluby zachęcają również do tego, aby kibice oraz pracownicy tego dnia dotarli na stadion nie odpalając samochodów. To tylko niektóre rzeczy wchodzą w skład tego co się będzie działo. Całość akcji związana jest ze zużyciem energii na stadionie, a także produkcja żywności i napojów. Kibice tego dnia będą mogli spożywać na stadionie tylko wegańskie posiłki. Z kolei piłkarze w trakcie spotkania będą pić wodę z bardziej ekologicznych butelek.

Tottenham nie od dziś jest eko

To nie pierwsza tego typu akcja londyńskiego klubu i zapewne nie ostatnia. Tottenham nosi miano najbardziej ekologicznego klubu w Premier League, a więc to, że teraz piłkarze dowiezie na mecz nowoczesne paliwo to nic wyjątkowego. Jeden z czołowych angielskich klubów przystąpił również do specjalnego programu działań ONZ. Nakierowuje on kluby sportowe na to, aby żyły w zgodzie z neutralizowaniem emisji.

Warto w tym miejscu wspomnieć o naszym klubie z Ekstraklasy. Warta Poznań zamierza zbudować bardzo ekologiczny stadion, który będzie wyróżniał się na tle innych obiektów. Nie tylko mowa tutaj o tych w Polsce, ale również w Europie i na świecie. To pokazuje, że nie tylko motoryzacja się zmienia. Zmienia się również nastawienie innych środowisk na to, aby inaczej spojrzeć na wszytko co nas otacza.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News