To koniec! Maserati żegna silnik spalinowy. GranTurismo i GranCabrio także zostaną zelektryfikowane

To koniec! Maserati żegna silnik spalinowy. GranTurismo i GranCabrio także zostaną zelektryfikowane

maserati silnik spalinowy

Podaj dalej

Maserati ogłosiło swoje plany na najbliższe pięć lat, a najważniejsza informacja jest taka, że silnik spalinowy idzie całkowicie w odstawkę. Włoski producent luksusowych samochodów sportowych i wyścigowych daje sobie na przeprowadzenie całkowitej zmiany pięć lat. Trudno sobie to wyobrazić, ale zmiana dotknie wszystkich modeli!

Silnik spalinowy także nie dla Maserati

maserati diesel

Wedle planów o jakich opowiedział dyrektor operacyjny firmy, wszystkie auta będą w pełni elektryczne, bądź hybrydami. Nie oznacza to jednak, że w najbliższej przyszłości nie będą oferowane tradycyjne samochody. W przyszłym roku na rynku pojawi się SUV Grecale, który będzie dostępny z silnikiem spalinowym, a także w wersji hybrydowej.

W pełni zaskakująca była informacją jaką przekazał Davide Grasso w kwestii modeli GranTurismo i GranCabrio. Tutaj również padła informacja, że ta auta zostaną zelektryzowane. Dziś trudno sobie dziś wyobrazić takie samochody z napędem elektrycznym.

Tego typu informacja na pewno nie ucieszyła milionerów, którzy uwielbiają wydawać swoje pieniądze na sportowe modele Maserati. W swoich ogromnych garażach nie poczują już niebawem spalin silnika, natomiast będą musieli wygospodarować w nich miejsce na… ładowarki.

Maserati MC20

Unia Europejska narzuca standardy

Nie jest żadną tajemnicą, że tego typu decyzje producentów samochodów narzuca w dużej mierze Unia Europejska. To ona wprowadzając swoje reguły niejako wymusza na producentach tworzenie samochodów elektrycznych. Tym samym również zmusza do tego, aby pozbywać się silników spalinowych.

Jest to już kolejna data, którą należy wpisać w kalendarz, jeżeli chodzi o następujące zmiany w motoryzacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News