To już jest pogrzeb silnika diesla. Nadchodzą podwójne dotacje do samochodów elektrycznych!

To już jest pogrzeb silnika diesla. Nadchodzą podwójne dotacje do samochodów elektrycznych!

diesel pogrzeb kopanie ziemi

Podaj dalej

Mało co może tak zachęcić do zakupu samochodu elektrycznego jak rządowa dotacja. A już zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy mówimy o podwójnej dotacji! Takie warunki mogą zachęcić do zakupu elektryka nawet najbardziej wybrednych fanów motoryzacji. Każdy kij ma jednak dwa końce. Większe dofinansowanie szybciej wyrzuci na boczny tor silnik diesla.

Wysokie dofinansowanie pogrzebie silnik diesla?

Podwójna rządowa dotacja, jaką planuje wprowadzić japońskie ministerstwo środowiska ma jednak mały haczyk. Będą z niej mogli skorzystać wyłącznie te osoby, które będą zasilać pojazd energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. I choć jedni chwalą takie rozwiązanie, to są też tacy którzy je krytykują.

silnik diesla samochod elektryczny

Nie podoba się to głównie osobą, które mieszkają w blokach i nie mają możliwości montażu np. paneli słonecznych. Ale krytyka płynie również ze strony osób, które posiadają domy. Ich zdaniem staje się to nieopłacalne, jeżeli chodzi koszt montażu – który zapewne teraz jeszcze podrożeje.

Mimo wszystko osoby które będą w stanie skorzystać z takiego rozwiązania mogą liczyć na 800 tys. jenów (około 30 tys. zł). Taka kwota oznacza, że będą to jedne z największych dotacji na świecie. Dla przykładu obywatele Niemiec mogą liczyć na dofinansowanie 9 tys. euro (ok. 40 tys. zł). Z kolei w przypadku samochodów hybrydowych plug-in na 6,75 tys. euro (ok. 30 tys. zł).

W Polsce dotacje do odległa rzeczywistość

Polski rząd jak na razie nie kwapi się do tego, aby zachęcać społeczeństwo do zmiany auta na elektryczne. W tym roku pojawiły się dotacje, jednakże ich warunki przyznania były takie, że skorzystała ledwie garstka osób. Bardziej dofinansowanie było na pokaz, niż faktycznie, aby pomóc.

silnik diesla v6

Z zapowiedzi wynika, że w przyszłym roku również będzie można liczyć na pieniądze z budżetu, w kwestii zakupu samochodu elektrycznego. Co z tego jednak, gdy infrastruktura punktów ładowania wciąż jest daleka od oczekiwanej. Tym samym silnik diesla wciąż będzie tym, który będzie trafiał w ręce polskich kierowców.

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY! 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News