Tesla zaskakująco i znacząco obniżyła nagle ceny swoich aut. W co gra Elon Musk?

Tesla zaskakująco i znacząco obniżyła nagle ceny swoich aut. W co gra Elon Musk?

Podaj dalej

Tesla przed kilkoma dniami poinformowała, że jej system autonomicznej jazdy zdrożeje o tysiąc dolarów. Teraz Elon Musk zdecydował się na ruch w drugą stronę – zaczął taniej sprzedawać swoje samochody elektryczne. Nie podano jednak informacji dlaczego zdecydowano się na taki krok.

Tesla Model S

Jeżeli chodzi o najtańszy, a przy tym najbardziej popularny samochód Tesla Model 3, ten można nabyć taniej o dwa tysiące dolarów. Wcześniej trzeba było zapłacić 39 999 dolarów za Standard 3 Range Model Plus.

Z kolei za flagowy model Tesli, a więc Model S cena została obniżona do kwoty 74 990 dolarów, a więc za wersje Long Range Plus zapłacimy taniej aż o pięć tysięcy dolarów. I identyczną ceną zmalała również wyjściowa cena modelu X. Nie zmieniło się nic jeżeli chodzi modelu Y, tutaj na start wciąż trzeba zapłacić 39 ooo dolarów.

Tesla taniej sprzedaje samochody elektryczne

Elon Musk nie podał do informacji publicznej dlaczego zdecydowano się na obniżenie cen. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że jest to spowodowane spadkiem zainteresowania samochodem marki Tesla, przez pandemię koronawirusa.

W dodatku konkurencja przygotowała dla klientów niezwykle ciekawe propozycje, jeżeli chodzi o wzbudzenie zainteresowania swoimi pojazdami. Z tego też względu Tesla musiała szybko odpowiedzieć na to, co dzieje się na rynku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News