Tesla z dużą prędkością wjechała w zaparkowany pojazd. Tym razem żadne systemy nie pomogły

Tesla z dużą prędkością wjechała w zaparkowany pojazd. Tym razem żadne systemy nie pomogły

Podaj dalej

Elon Musk staje niemal na głowie, aby Tesla stała się najbardziej bezpiecznym samochodem na świecie. Nie od dziś wiadomo, że samochód to najbardziej niebezpieczny środek transportu, choć najbardziej popularny. Z roku na rok czynione są starania, aby ograniczyć możliwie do minimum liczbę zdarzeń drogowych.

Są jednak sytuacje w których żadne nowoczesne systemy mogą nie pomóc. Tak było w tym przypadku, gdzie Tesla z dużą prędkością wjechała w zaparkowany samochód.

Kierowca przestrzelił skrzyżowanie

Trudno ocenić zachowanie kierowcy, który przestrzelił skrzyżowanie i z dużą prędkością wjechał w stojący przy drodze pojazd.

Raczej nie testował on nowoczesnej technoligii którą raczy świat Elon Musk. W takiej sytuacji Tesla nie ma żadnych wariantów wyboru, bowiem nie ma możliwości ominięcia przeszkody. Tak samo nie ma możliwości nagłego wyhamowania pojazdu z tak dużej prędkości.

Tesla nigdy nie będzie doskonała

Sytuacje drogowe pokazują, że choć da się zaradzić bardzo wielu zdarzeniom drogowym, to jednak nie wszystkim. Kierowca siedzący za kierownicą musi pamiętać, że żadne innowacje nie zastąpią człowieka.

Przyjechała zrobić zakupy. Parking okazał się dla niej wyrocznią przez co musiała odjechać

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News