Tesla wyprodukuje najtańszy samochód elektryczny świata. Elon Musk będzie chciał za niego mniej niż 100 tys. zł

Tesla wyprodukuje najtańszy samochód elektryczny świata. Elon Musk będzie chciał za niego mniej niż 100 tys. zł

Podaj dalej

Elon Musk zamierza trafić ze swoimi samochodami elektrycznymi do jeszcze większego grona odbiorców. Jak ma zamiar to zrobić? Wyprodukuje nowy model samochodu elektrycznego Tesla, który planowo ma po przeliczeniu na polską walutę kosztową mniej niż 100 tys. zł. Zachęcające?

Tesla najtańszym samochodem elektrycznym na świecie

Właściciel marki doskonale zdaje sobie sprawę, że aby dominować na rynku musi mieć również produkt, na których będzie stać mniej zamożna osoby. Niewątpliwie kwota 25 tys. dolarów przemawia już do wyobraźni. Tym bardziej, że jak zapowiada – nie będzie to byle jakie auto.

Elon Musk CEO Tesla

Na tę chwilę producent za swój najtańszy model oczekuje około 200 tys. zł. Będzie to zatem kwota przeszło o połowę niższa! Elon Musk zdradził co będzie powodem tak niskiej kwoty za nowy samochód. Będą to nowoczesne baterie, które w pierwszej fazie pojawią się w Roadsterze, następnie w ciężarówkach Semi.

Nowe baterie mają powstać z zupełnie nowego materiału, a ilość kobaltu zostanie zredukowana w nich do minimum.

Kiedy będzie można zakupić samochód?

Niewątpliwie proces ten potrwa dobrych kilka lat. Tak jak zapowiedział Elon Musk – najpierw musi powstać odpowiednia bateria, która następnie zostanie dopracowana m.in., aby się mniej nagrzewała. W następnym kroku będzie odbywał się projekt nowego pojazdu, by finalnie rozpocząć produkcję.

Elon Musk dyrektor generalny Tesla

Można się zatem spodziewać, że jeżeli nie będzie poślizgów i wszystko pójdzie zgodnie z planem, za około 6-7 lat pierwszy właściciel uda się na przejażdżkę.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News