Tesla wjeżdża z buta z nowym projektem! Cybertruck pójdzie w cień?

Tesla wjeżdża z buta z nowym projektem! Cybertruck pójdzie w cień?

Podaj dalej

Elon Musk nie zamierza zwalniać tempa i zamierza ruszyć z kolejnym projektem. Pasmo sukcesów sprawia, że Tesla chce pójść za ciosem i wejść z kolejnym produktem mocno w rynek motoryzacyjny.

Kolejnym krokiem ma być zapowiadana już w 2017 roku ciężarówka! Tesla Semi to projekt, który istnieje już od kilku lat i jest realizowany. Wszystko jednak na bardzo małą skalę, co ma ulec zmianie. Produkcja nowatorskiej ciężarówki ma ruszyć pełną parą.

Tesla Semi zdominuje rynek ciężarówek?

Elon Musk poinformował swoich pracowników, że nadszedł moment, aby Tesla zaczęła zwiększać produkcję modelu Semi. Samochód ma trafić na drogi w 2021 roku. Premiera nowatorskiej ciężarówki miała nastąpić w 2019 roku, ale teraz celuje się w 2021 roku.

Na tę chwilę pojazdy składane są w niewielkich ilościach, ale jeśli mają być sprzedawane w większych, to ich produkcja musi zostać zwiększona. Zwłaszcza że zainteresowanie jest duże, więc chętnych na pewno nie będzie brakowało.

Cybertruck pozostaje numerem jeden

Głównym priorytetem dla Elona Muska pozostaje produkcja Tesli Cybertruck, na którą czeka już tysiące osób. Wpłaciły one już odpowiednią zaliczkę, aby otrzymać pojazd w pierwszej kolejności.

Warto wspomnieć, że przed kilkoma dniami Tesla została właśnie najbardziej wartościowym producentem samochodów pod względem kapitalizacji giełdowej. W jednym z ostatnich notowań akcje Tesli kosztowały nawet ponad 1000 dolarów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News