Tesla uchroniła kierowcę przed bocznym uderzeniem. Pick-up mógł go zmieść do rowu

Tesla uchroniła kierowcę przed bocznym uderzeniem. Pick-up mógł go zmieść do rowu

Podaj dalej

Po raz kolejny Tesla pokazała całemu światu, jak niebanalnym jest samochodem. Systemy bezpieczeństwa jakie stosuje firma Elona Muska znów oszukały przeznaczenie i uchroniły ludzkie zdrowie, a może i nawet życie. To też pokazuje, że w przyszłości ten, kto będzie stosował podobne rozwiązania, może bardzo wiele ugrać na rynku.

Jak na razie to jednak Tesla dyktuje tempo rozwoju motoryzacji, a inni mogą się tylko bacznie przyglądać i podziwiać. Zwłaszcza oglądając takie materiały publikowane przez użytkowników, którzy z radością oznajmiają światu, że uniknęli kolizji bądź groźnego wypadku.

Ten kierowca miał bardzo wiele szczęścia w sytuacji, która wydaje się nie powinna mieć prawa. Wszystko działo się poza miastem, na prostej drodze, gdzie widok nie był w żaden sposób ograniczony. Ograniczony był natomiast kierowca, który wydaje się, że chwilowo stracił wzrok.

Tesla przejęła kontrolę

W momencie, w którym systemy wykryły niebezpieczeństwo samochód w pełni przejął kontrolę. W związku z tym nie doszło do bardzo groźnego zderzenia, które mogło zrzucić Teslę zupełnie z drogi. Przede wszystkim w tej sytuacji w pełni zawinił kierowca Pick-up`a.

Tesla Autopilot did a good job reacting to this near-collision. from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News