Tesla skompromitowana! Elon Musk ma powody do ogromnego wstydu

Tesla skompromitowana! Elon Musk ma powody do ogromnego wstydu

Podaj dalej

Tesla w ostatnim czasie z wielu względów była wychwalana pod niebiosa. Przyszedł jednak czas, że i ona musi przełknąć gorycz porażki. Można nawet stwierdzić wprost, iż jest to porażka bardzo zawstydzająca, a Elon Musk ma o czym myśleć.

Chodzi o badania jakości przeprowadzone przez popularną firmę J.D. Power. Polegają one na tym, że analizowane są problemy pojazdów przez pierwsze trzy miesiące od momentu ich zakupu przez właściciela.

Brutalna rzeczywistość. Tesla ma problem?

Analizie zostały poddane 34 marki samochodów i wynika z niej jasno, że najgorzej wypada Tesla. Samochody Elona Muska nie zostały jednak uwzględnione w rankingu, bowiem nie spełniają wszystkich kryteriów, które należy zmierzyć. Chodzi o fakt, że producent nie wyraził zgody firmie J.D. Power na zbieraniu informacji w 15 stanach.

tesla elon musk

Najlepiej w zestawieniu wypadła Kia oraz Dodge. Wykryto tylko 136 problemów na 100 pojazdów. Po drugiej stronie znalazło się Volvo (210 problemów), Audi (225) i Land Rover (228). Gdyby w zestawieniu znalazła się Tesla musiałaby pochwalić się wynikiem 250 problemów.

Samochody elektryczne spod znaku litery ”T” w ostatnim czasie zmagają się z problemem niekontrolowanego przyśpieszenia. Kłopot dotyczy każdego z dostępnego modeli i tylko z tego powodu w tym roku doszło do 110 wypadków, w wyniku których 52 osoby zostały ranne.

Tesla Cybertruck pojawiła się w muzeum motoryzacji. Zwiedzający przeżyli nie lada szok!

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News