Tesla otrzymała zgodę na produkcję Model 3 o znacznie większym zasięgu

Tesla otrzymała zgodę na produkcję Model 3 o znacznie większym zasięgu

tesla model 3

Podaj dalej

Nowe pojazdy Tesla Model 3 produkowane w Chinach będą miały znacznie większy zasięg niż dotychczas. Firma Elona Muska otrzymała zgodę od chińskich władz na sprzedaż i produkcję w wersji o większym zasięgu.

Tesla Model 3 miała obecnie standardowy zasięg 400 kilometrów. Od teraz wszystkie samochody będą mogły przejechać znacznie więcej przed kolejnym ładowanie, a dokładnie przeszło 600 kilometrów. Różnica będzie zatem znacząca.

Koncern musiał złożyć w ministerstwie przemysłu odpowiedni wniosek z racji tego, że pojazdy wyjeżdżające z fabryki w przypadku większej pojemności, będą znacznie cięższe. Przepis wagi pojazdu jest regulowany prawnie w Chinach.

Kierowca decydujący się na zakup Tesla Model 3 będzie musiał się liczyć z tym, że jego auto będzie cięższe o 130 kilogramów od poprzedniej wersji.

Chiny wstają z kolan

Fabryka w Szanghaju wznowiła produkcję 10 lutego, przerwaną w związku z epidemią koronawirusa. Tesla kilka tygodni temu poinformował, że otrzyma krajowe dofinansowanie na pojazdy Model 3 budowane w chińskiej fabryce.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News