Tesla Model 3 będzie tańsza o ''ćwiartkę''. Polacy wykażą zainteresowanie?

Tesla Model 3 będzie tańsza o ''ćwiartkę''. Polacy wykażą zainteresowanie?

Podaj dalej

Tesla Model 3 znacząco potaniała i tym samym zwróciła na siebie jeszcze większą uwagę oraz wzbudziła większe zainteresowanie. A to nie koniec, bo będzie jeszcze korzystniejj za sprawą zupełnie nowej generacji baterii, które będą w dodatku jeszcze wydajniejsze!

tesla model 3

Samochód elektryczny Elona Muska na rynku chińskim już stał się tańszy o około 13 tys. dolarów. Jego obecna wartość wynosi po przeliczeniu 48 tys. dolarów. Obniżkę cen wprowadzono znacznie szybciej, ale na tym nie koniec dobrych informacji, bo Tesla Model 3 będzie jeszcze tańsza.

Wszystko za sprawą zupełnie nowej generacji tańszych baterii, co pozwoli firmie sprzedawać jeszcze taniej. Akumulatory opracowane wspólnie z chińskim CATL będą miały wydłużoną żywotność. Nowe ogniwa mają pozwolić przejechać ponad 1,6 mln kilometrów.

Tesla Model 3 podbije świat?

Wszystko zmierza ku temu, że Tesla Model 3 będzie nie tylko niezwykle konkurencyjna dla samochodów elektrycznych, ale również spalinowych. Praktycznie zrówna się z nimi cenami, a biorąc pod uwagę jej możliwości, klienci będą mieli trudny orzech do zgryzienia.

Rewolucja zaczyna się od Chin, ale w najbliższym zasie dotrze również do Europy. I tutaj może okazać się, że ten niezwykły samochód elektryczny wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie, niż to tylko możliwe. Może okazać się, że na polskich drogach zobaczymy znacznie większą ilość tego pojazdu.

GDDKiA wydzierżawiła tereny przy A1, A2 i A4 pod punkty ładowania pojazdów elektrycznych

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News