Tesla dała czadu! Ferrari 488 Pista poczuła oddech na plecach ze strony elektryka

Tesla dała czadu! Ferrari 488 Pista poczuła oddech na plecach ze strony elektryka

tesla ferrari tor

Podaj dalej

Patrząc na samochody elektryczne ciężko znaleźć taką jednostkę napędową, jaką oferuje Tesla. Piękny wygląd i spory zasięg to tylko jedne z wielu atutów jakie oferują samochody Elona Muska. A te jak pokazuje życie mogą rywalizować z takimi autami na torze jak Ferrari 488 Pista czy Renault Megane III RS.

Tesla nie odstaje w starciu z gigantami

predkosc tesla ferrari

Tesla Model 3 w wersji Long Range Performance znakomicie poradziła sobie na torze wyścigowym. A przecież mówimy o samochodzie, którego waga wynosi prawie 2 tony, a napęd na obie osie steruje komputer. To niestety nie należy uznać w takich warunkach za zaletę.

To sztuczna inteligencja decyduje bowiem ile koni mechanicznych trafia na przednią i tylną oś. Kierowca w tym przypadku nie ma zbyt wiele do powiedzenia i musi dostosować się w pełni do tego, co oferuje mu samochód. Zupełnie inaczej zatem niż w przypadku dwóch wymienionych wcześniej sportowych samochodów.

Kierowca jadący autem Tesla pokazał, że elektryk może wywrzeć mocną presję na takich autach jak Ferrari czy Renault. I kwestionowanie tutaj umiejętności kierowców nie ma całkowicie sensu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News