Tesla Cybertruck znalazła swoje miejsce na Ziemi. Na razie jest tam ściernisko

Tesla Cybertruck znalazła swoje miejsce na Ziemi. Na razie jest tam ściernisko

Podaj dalej

Tesla Cybertruck ma zostać przekazana pierwszemu klientowi pod koniec przyszłego roku. Taki plan przewiduje Elon Musk, a jak wiadomo akurat on potrafi dotrzymać słowa, o czym przekonaliśmy się już nie raz. Zanim jednak rozpocznie się produkcja tego nowatorskiego pojazdy, wcześniej musi powstać odpowiednie miejsce.

Wiadomo już, że samochód przyszłości będzie tworzony od podstaw w Austin, w Teksasie. Musk wynegocjował bardzo duże ulgi podatkowe z tamtejszymi władzami, co skłoniło go do wybrania właśnie tej lokalizacji.

Tesla Cybertruck

Prace poszły w ruch

Tesla nie próżnuje i rozpoczęła budowę nowego GigaFactory już w ubiegły weekend. Powstaje on w miejscu w którym obecnie znajduje się stara nieczynna betoniarnia na wiejskim pasie niedaleko lotniska w mieście. W fabryce będzie  produkowany Cybertruck, Semi truck oraz Model 3 i Y.

Elon Musk nie kryje zadowolenia z nowej lokalizacji. – Fabryka powstaje pięć minut od międzynarodowego lotniska w Austin i około 15 minut od centrum miasta – powiedział. W nowej lokalizacji zatrudnienie znajdzie około 5 tysięcy osób.

Tesla Cybertruck będzie powstawać w rajskim klimacie

Musk zapowiedział, że nowa fabryka w Teksasie będzie otwarta dla zwiedzających. Powstanie także specjalna promenada oraz szlaki piesze i rowerowe. – To będzie w zasadzie raj ekologiczny. Ptaki na drzewach, motyle, ryby w strumieniu – mówi Elon.

Myśl jest taka, aby fabryka była tylko nazwą, a miejsce to cieszyło się niezwykłym klimatem. Zwłaszcza, ze znajduję się nieopodal pięknej rzeczki, wokół której wypoczywają turyści.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News