Ten SUV na LPG jest lepszy niż Dacia Duster?! Jego cena na pewno jest jeszcze korzystniejsza

Ten SUV na LPG jest lepszy niż Dacia Duster?! Jego cena na pewno jest jeszcze korzystniejsza

SUV Renault Dacia

Podaj dalej

W ostatnich latach większość kierowców, że SUV to samochód który chciałaby posiadać. Wbrew pozorom ich ceny nie są aż tak duże, jeżeli chodzi o modele niskobudżetowe. A te wcale nie wcale nie są słabymi samochodami. Ba, wizerunkowo czasem wyglądają lepiej, niż nie jeden znacznie droższy odpowiednik innego producenta.

SUV z Korei niczym europejska Dacia Duster

renault korea suv

W Korei Południowej jeszcze dwa lata temu nie można było prywatnie użytkować samochodu z LPG. Od kiedy zmieniły się przepisy rozpoczęła moda na autogaz i kierowcy upodobali sobie głównie jeden model – Renault Samsung QM6 LPe. Tylko przez ostatnie dwa lata znalazł on około 60 tysięcy nabywców na tamtym rynku.

Co ciekawe, choć minęło już tyle miesięcy od uwolnienia rynku LPG, to wspomniany SUV wciąż nie znalazł dla siebie konkurencji. Nie znalazł, bo też jej tak naprawę nie ma. Żaden producent nie zdecydował się wciąż na wydanie na tamtejszy rynek konkurencyjnego pojazdu. Dlatego to właśnie model Renault pod koreańskim skrzydłem stał się numerem jedne.

W przeliczeniu na polskie pieniądze taki SUV to koszt około 85 tysięcy złotych. Gdyby pojawił się on w w takim samym wydaniu w Europie, stałby się mocną konkurencją dla Dacii Duster. Ta stała się na Starym Kontynencie numerem jeden i budzi coraz większe zainteresowanie. Nie ma co ukrywać, że wpływa na to cena LPG.

lpg samochod suv

Piękny SUV to marzenie wielu kierowców

SUV zyskuje w oczach coraz większej ilości osób. Auta te uważane są za wygodne, prestiżowe i bezpieczne. W dodatku bardzo wygodne w jeździe, a przy tym rodzinne. Posiadają tak naprawdę bardzo wiele atutów, które można by wymieniać bez końca. W dodatku jeszcze jeżeli chodzi mowa o LPG, nie mają sobie równych.

suv na lpg

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News