Ten potężny diesel posiadający 6,75-litrowy silnik V8 woził Królową Elżbietę II. Teraz może być twój

Ten potężny diesel posiadający 6,75-litrowy silnik V8 woził Królową Elżbietę II. Teraz może być twój

Podaj dalej

Marzyło wam się kiedyś jeździć królewskich samochodem? Teraz jest taka możliwość, bowiem jeżeli dysponujemy odpowiednią kwotą można nabyć Bentleya Mulsanne. Ten należy do Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, a jeździła nim sama Królowa Elżbieta II. Za samochodem przemawia wiele czynników, i nie tylko potężny diesel pod maską.

Tak to można się wozić!

bentley londyn diesel

Sam samochód nie jest wyłącznie wyjątkowy ze względu na fakt, że jeździła nim królowa. Za autem wyprodukowanym w 2013 roku przemawia wiele rzeczy, a m.in. przebieg, który nie jest większy niż 5 tysięcy kilometrów. Najważniejsza osoba w Wielkiej Brytanii jeździła nim w latach 2013-2015 głównie po samym Londynie. Jak widać – bardzo rzadko.

Śmiało można zatem stwierdzić, że choć samochód ma już 8 lat, tak naprawdę to nówka sztuka. W dodatku niezwykle cenna z faktu, iż należała do tak ważnej osobistości. To, co znajduje się pod maską to gratka dla fanów motoryzacji, bowiem jest tam 6,75-litrowy silnik V8 o mocy 505 KM, a jego moment obrotowy to 1020 Nm!

Dzięki takiej mocy ważący 2,5 tony pojazd może rozpędzić się do setki w zaledwie 5 sekund, a jego maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to… 300 km/h. Krótko mówiąc, to nie byle jaki samochód, a osoba która wejdzie w jego posiadanie, będzie mogła go odsprzedać za kilka lat zapewne za jeszcze większe pieniądze.

Ile kosztuje królewski diesel?

Cena auta nie została podana, bowiem jest do indywidualnego ustalenia z osobą, która będzie zainteresowana takim samochodem. Kwota na pewno nie będzie mała i zapewne wyższa niż fabrycznie nowe auto. Ma ono bowiem wyjątkową wartość, która będzie tylko zyskiwała.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany może wejść tutaj i dowiedzieć się więcej szczegółów. W końcu są osoby w Polsce, które wielką tego typu pojazdy i stać ich na to, aby w swoim garażu posiadać tego typu pojazd.

diesel silnik zakupy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News