Ten nowy fotoradar wyłapie wszystko. Kierowcy mają się czego obawiać, bo niebawem montowany będzie w Polsce

Ten nowy fotoradar wyłapie wszystko. Kierowcy mają się czego obawiać, bo niebawem montowany będzie w Polsce

Fotoradar samochod zdjecie

Podaj dalej

Nowoczesny fotoradar zakończy występki wielu kierowców, którzy zawsze i wszędzie się śpieszą. W ten sposób niestety sprowadzają ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych. A mowa o przejazdach kolejowych na których niestety w Polsce dochodzi statystycznie dość często do różnych zdarzeń.

Fotoradar uchroni kierowców przed tragediami

przejazdy kolejowe szlaban

Wystarczy tylko spojrzeć na ten rok. PKP PLK S.A. w tym roku zarejestrowała na przejazdach kolejowo-drogowych 159 wypadków oraz kolizji z udziałem pojazdów. W zdarzeniach tych zginęło 25 osób, natomiast 12 odniosło poważne obrażenia. Można powiedzieć zatem, że niemal co drugi dzień w Polsce dochodzi do zderzenia pociągu z samochodem.

Aby uchronić przed tego typu zdarzeniami wszystkich, montowany będzie nowy fotoradar przed przejazdami. Na razie w pięciu miejscach w Polsce, ale nie ma wątpliwości, że projekt będzie rozwijany. Oczywiście nie uchroni on przed potencjalną tragedią. Kierowca jednak bedzie świadom, że jeżeli przekroczy światło, system na pewno go zarejestruje.

A to będzie wiązało się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Wysoki mandat, spora ilość punktów karnych, a także potencjalne zgłoszenie sprawy do sądu, jeżeli zagrożenie dla innych osób będzie duże. Nikt nie powinien ryzykować próby przejazdu przez tory. I to nie tylko tam gdzie stoi fotoradar, ale wszędzie tam, gdzie świeci się czerwone światło i opadł szlaban.

kobieta szlaban

Na razie 5 miejsc

  • Warszawa (województwo mazowieckie) – ul. Cyrulików/Okuniewska w Rembertowie, przejazd kolejowo-drogowy kategorii B
  • Wrocław (województwo dolnośląskie) – ul. Szczecińska, przejazd kolejowo-drogowy kategorii B
  • Makowiska (województwo kujawsko-pomorskie) – droga wojewódzka nr 397 (Otorowo-Makowiska), przejazd kolejowo-drogowy kategorii C
  • Parkowo (województwo wielkopolskie) – droga powiatowa Jaracz-Józefinowo, przejazd kolejowo-drogowy kategorii C
  • Radomsko (województwo łódzkie) – ul. Piłsudskiego, przejazd kolejowo-drogowy kategorii B

To w tych miejscach w pierwszej kolejności zostanie postawiony nowy fotoradar. Będą one kontrolowane przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

dostawczak szlaban pociag

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News