Ten dodatek w 2024 roku będzie rewelacją! Rząd wprowadza również pewną nowość

Nadchodzi czas, kiedy Polacy otrzymają kolejny dodatek od polskiego rządu. Kwota nie będzie mała i to już pierwszy sygnał, który może cieszyć. Drugi jest taki, że da on chwilę wytchnienia i pozwoli ustabilizować sytuację finansową wielu Polaków. Rząd przygotował także pewną zmianę, która nie wszystkich może zadowolić. O wszystkim dokładnie dowiemy się już w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

premier dodatek 480
Podaj dalej

Ile wyniesie nowy dodatek?

nowy dodatek rodzina
fot. freepik

W tym roku wakacje kredytowe dały dużą ulgę milionom Polaków. Wedle wprowadzonej ustawy raz na kwartał można odroczyć sobie spłatę raty kredytu hipotecznego. Jako, że przez inflację i podniesienie stóp procentowych, kwoty poszły znacznie w górę, to duża ulga dla domowych budżetów. Aktualna ulga dobiega końca jednak wraz z końcem roku. Bardzo prawdopodobne, że taki dodatek będzie obowiązywał także w 2024 roku.

Wedle informacji jakie można napotkać ze strony rządu, wrzesień ma być miesiącem kiedy dowiemy się, czy wakacje kredytowe zostaną przedłużone. Taki dodatek ma nie być już jednak dla wszystkich, lecz tylko mniej zamożnej części Polaków. Próg dochodowy ma być jednak świadomie odpowiednio zawyżony, aby większość osób mogła się załapać.

Ile tak naprawdę każdy będzie mógł zaoszczędzić? Prawda jest taka, że jest to kwestia indywidualna i wpływa na nią wysokość raty w danym okresie. Nieoficjalnie wiadomo, że taki dodatek nie będzie trwał cały 2024 rok, a jedynie pół roku. Oznacza to, że będzie można tylko dwukrotnie zrobić sobie ”pauzę” od płacenia. Czy będzie to wystarczające na tyle, aby poradzić sobie z wszystkimi wydatkami, jakie na nas czekają przez cały miesiąc?

dodatek 300 wniosek
fot. freepik

Dłuższe wakacje nie będą potrzebne?

Rząd przewiduje, że w kolejnym roku sytuacja finansowa wielu Polaków ulegnie poprawie. To za sprawą spadającej inflacji o której można usłyszeć – lecz nie ze wszystkich źródeł. Bo to jak faktycznie będzie wyglądała kondycja polskich finansów najlepiej zobrazuje najbliższa przyszłość. Zwłaszcza pierwszy kwartał, a w zasadzie pierwsze pół roku od momentu podniesienia progu płaci minimalnej.

Nie jest wykluczone, że jeżeli będzie nie tak kolorowo jak obrazuje rząd, to dodatek zostanie przedłużony w przyszłym roku. Na razie wszyscy muszą oczekiwać informacji w kontekście ogólnego przedłużenia programu na nowych zasadach.

dodatek wniosek 300
fot. freepik

Przeczytaj również