Ten dodatek będzie hitem jak 500+. Rząd zmieni zasady, aby rodziny mogły pobierać więcej pieniędzy

Ten dodatek będzie hitem jak 500+. Rząd zmieni zasady, aby rodziny mogły pobierać więcej pieniędzy

dodatek pieniadze rodzina

Podaj dalej

Rząd szykuje się do wprowadzenia zmian, dzięki czemu dodatek dla rodzin stanie się jeszcze bardziej popularny. W tym roku nie został jeszcze podniesiony próg dochodowy do zasiłku celowego, przez co wiele osób utraciło do niego prawo. To za sprawą tego, że w górę poszła najniższa krajowa i wyeliminowała bardzo wiele rodzin z możliwości jego pobrania. To błąd, a nawet bardzo duży błąd, jaki musi zostać naprawiony.

Po dodatek znów będzie mógł sięgnąć każdy potrzebujący

dodatek rodzina dzieci
fot. freepik

Wiele osób nie ukrywa rozczarowania tym, że rząd nie zmieniło progu dochodowego w zasiłku celowym. Wciąż wynosi on tyle samo, co w momencie kiedy miliony Polaków zarabiało mniej. Przypadek? Raczej nie. Rząd w ten sposób zapewne szukał oszczędności i celowo pominął bardzo dużą grupę potrzebujących. Dziś te rodziny choć zarabiają więcej, to przez inflacje i tak stać je na mniej. A pomocy od rządu nie ma.

Państwo nie może jednak pozwolić sobie, aby cały czas brnąć w takie ”drobne oszustwo”. Doprowadzi to bowiem do jeszcze większego ubóstwa w rodzinach, które i tak mają ciężko. Wystarczy wspomnieć, że chociażby dodatek 500+ już sporo stracił na wartości. Polskim rodzinom żyje się w tym kraju coraz gorzej i w końcu karta musi zostać odwrócona.

Obecnie zasiłek celowy przysługuje osobom, których dochód nie przekracza 600 zł (w rodzinie) lub 776 zł (dla osoby samotnej). Obecnie minimalna krajowa wynosi 3 490 złotych brutto, a niebawem będzie to 3 600 złotych. To oznacza, że od 1 lipca jeszcze więcej rodzin nie będzie uprawnionych do tego, aby pobierać tego typu dodatek w trudnej sytuacji finansowej. Tym bardziej po kolejnej podwyżce jest czas na to, aby w końcu posłowie się obudzili i zajęli wprowadzeniem zmian.

dodatek wakacje 2023
fot. freepik

Rząd ma coraz gorsze programy socjalne dla rodzin

Zdecydowanie widać, że w ostatnim czasie rząd zapomina o polskich rodzinach. Zapomina albo po prostu nie stać go już na nie, tak jak kiedyś. 500+ to już tylko wsparcie z nazwy, które obecnie wynosi 330 złotych. Do tego programy socjalne nie mają podnoszonego progu dochodowego mimo większych pensji. Nie widać na horyzoncie niczego konkretnego, a bon turystyczny nie zapowiada się tak atrakcyjnie jak kiedyś.

Biorąc pod uwagę fakt, że zbliża się okres wyborów, aktualny rząd sporo traci wśród rodzin. Bardziej w ostatnim czasie celował w seniorów, gdzie było większe rozdawnictwo pieniędzy – co zauważyli eksperci. Taki kierunek musi się zmienić, bowiem w Polsce będzie rodziło się jeszcze mniej dzieci i pogłębi się pod tym względem kryzys.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News