Ten diesel nie miał prawa daleko zajechać. ITD zareagowała błyskawicznie

Ten diesel nie miał prawa daleko zajechać. ITD zareagowała błyskawicznie

inspekcja badania ciagnik

Podaj dalej

Aż ciężko uwierzyć, jak niektórzy kierowcy potrafią narażać własne i cudze życie, za tak niewielki koszt. Inspekcja Transportu Drogowego przekonuje się o tym najczęściej, a teraz miała okazję zobaczyć tego typu sytuację na autostradzie A2 w Żdżarach. Diesel, który jechał tą drogą nie powinien w ogóle się poruszać.

Ciężki diesel bez klocków hamulcowych

diesel itd klocki hamulcowe

ITD poddało kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą należący do przewoźnika z Białorusi. Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy do Polski. Już kiedy pojazd członowy zjeżdżał w wyznaczone miejsce inspektorów zaniepokoił dźwięk hamowania.

Urządzenie diagnostyczne potwierdziło przypuszczenia, bowiem wskazało, że jest usterka układu hamulcowego. W jarzmie tarczy jednego z kół naczepy brakuje klocka hamulcowego a tarcza hamulcowa jest całkowicie skorodowana.

itd kontrola diesla

Dalej nie pojechał

Decyzja w takiej sytuacji mogła być tylko jedna – zakaz dalszej jazdy.Kierowca został ukarany mandatem karnym, a także odebrano mu dowód rejestracyjny. Przewoźnika także spotkają konsekwencje, bowiem wobec niego wszczęto postępowanie administracyjne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News