Ten but należy do nastolatki, która przebiegała przez przejście dla pieszych. Poleciał dobre kilkadziesiąt metrów

Ten but należy do nastolatki, która przebiegała przez przejście dla pieszych. Poleciał dobre kilkadziesiąt metrów

Podaj dalej

Przebieganie przez przejście dla pieszych, to zdecydowanie nie najlepszy sposób na to, aby znaleźć się po drugiej stronie ulicy. Przekonała się o tym jednak z nastolatek, która wspólnie ze swoją koleżanką przebiegały przez pasy. Kierowca Nissana X-Trail jednak ich nie zauważył.

Doszło do potrącenia, które wyglądało bardzo dramatycznie. Siła uderzenia była na tyle duża, że but który spadł dziewczynie z nogi przeleciał kilkanaście dobrych metrów. Znalazł się na samochodzie, który nagrał całe zdarzenie. Co ciekawe, obuwie poleciałoby znacznie dalej, gdyby nie liny wysokiego napięcia.

Niebezpieczne przejście dla pieszych

20-latka na szczęście ze zderzenia wyszła bez większych obrażeń. Trafiła do szpitala, lecz jej życiu nic poważnego nie zagraża. Sytuacja pokazuje, że bez względu na wszystko, na pasach trzeba zachowywać niezwykłą czujność. Choć mamy pierwszeństwo to jednak nigdy nie wiadomo, kto może znaleźć się w naszym otoczeniu.

Rozejrzyj się!

Pokonując przejście dla pieszych głowa nigdy nie powinna być spuszczona na dół. Każdy z nas powinien ciągle spoglądać na drogę, aby mieć pewność, że żaden z kierowców na każdym pasie zdoła się zatrzymać na czas.

Tylko w taki sposób możemy mieć pewność, że bezpiecznie pokonamy ulicę i przejdziemy na drugą stronę jezdni.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News