Te roczniki samochodów najczęściej odwiedzają warsztaty. To powinno dać dużo do myślenia wszystkim kierowcom

Te roczniki samochodów najczęściej odwiedzają warsztaty. To powinno dać dużo do myślenia wszystkim kierowcom

warsztat samochodód mechanik

Podaj dalej

Jakie roczniki samochodów są najgorszymi obecnie na rynku? Warto to wiedzieć, bowiem daje to kilka jasnych sygnałów dla nas kierowców. Między innymi wiadomo czy warto decydować się na zakup danego używanego auta. Daje to też do myślenia w kwestii tego, czy to już nie najlepszy moment na to, aby sprzedać nasz pojazd i pomyśleć o kupnie takiego z lepszym rocznikiem.

Strzeż się tych samochodów

Portal DobryMechanik.pl na podstawie 70 tysięcy unikalnych wycen napraw zebrał wiele ciekawych informacji o kondycji naszych samochodów. Jedną z najbardziej istotny jest wiek samochodów, które najczęściej odwiedzą warsztaty w całej Polsce. Jak się okazuje są to auta z rocznika 2006, 2007 i 2008. A więc pojazdy posiadające kolejno 13, 14 i 15 lat.

Warto zwrócić tutaj uwagę na średni wiek samochodów jakie sprowadzane są do Polski z silnikiem typu diesel i benzynowym. Bo właśnie średni wiek tych pojazdów wynosi około 12 lat. Oznacza to, że decydując się na zakup auta w takim wieku musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli dość często wizytować warsztaty. I nigdy tak naprawdę nie wiadomo jak poważne będą usterki i naprawy, a także z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć.

Dlaczego nie ma w tym zestawieniu starszych pojazdów. Bo tak naprawdę auta mające 16 lat i więcej nie lądują już w takich ilościach u mechaników, co na… złomie. Tak naprawdę jest to wieczna inwestycja bez większych perspektyw na to, że auto doprowadzi się do takiego porządku, iż będzie nam służyło znacznie dłużej. Tak wygląda niestety rzeczywistość i realia rynku motoryzacyjnego w kwestii samochodów używanych w podeszłym wieku.

Jaki samochód psuje się najczęściej i odwiedza warsztat?

Warto również brać pod uwagę jakie samochody psują się najczęściej. Może to pomóc w decyzji o zakupie jakiegoś auta, bądź… sprzedaży aktualnego. Między innymi takie auta jak Opel Astra , Audi A4, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat czy BMW serii 3 należą do grona samochodów, które ulegają najczęściej awarii.

Warto czasem naprawdę dopłacić kilka tysięcy złotych do auta z lepszym rocznikiem. Nie zawsze jest to oczywiście gwarancja tego, że kupujemy auto w pełni sprawne. Ale nawet jeżeli zdarzy się jakaś awaria, bo zdarzają się zawsze, to jednak mamy świadomość, że takim samochodem zawsze pojeździmy znacznie dłużej inwestując w niego pieniądze.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News