Te marki używanych samochodów najczęściej wyszukują kierowcy. Jakie państwa interesują się jakimi autami?

Te marki używanych samochodów najczęściej wyszukują kierowcy. Jakie państwa interesują się jakimi autami?

używane-samochody-diesel-benzyna

Podaj dalej

W każdym kraju znajduje się większe grono wielbicieli danej marki samochodu. Kierowcy tym samym bardzo chętnie weszliby w posiadanie danego modelu samochodu danego producenta. Nie zawsze ku temu jest jednak możliwość, a największą barierę stanowią z reguły finanse. Mimo to warto wiedzieć, jaki kraj wielbi jaką markę.

Kierowcy w Polsce zaskoczyli?

W Polsce jak się okazuje dominuje… Toyota! I zbytnio nie ma się co temu dziwić, bowiem samochody te są najchętniej kupowane w naszym kraju przez wielu kierowców. W Europie dominuje jednak BMW, bowiem w największej ilości krajów Starego Kontynentu to właśnie te auta są wyszukiwane.

Skąd ta wiedza? Wszystko dokładnie przebadał i przeanalizował zespół picodi.com, który przygotował tego typu ciekawe zestawienie. Jeżeli chodzi o wspomniane BMW to aż w 15 krajach jest są to najczęściej wyszykiwane samochody w internecie.

Drugie miejsce z dziesięcioma krajami zajął Mercedes, który znalazł się nieco przed wspomnianą już Toyotą. Ciekawie jednak wygląda sytuacja za podium, bowiem tam na jednej pozycji uplasował się Volkswagen wraz z… Teslą!

Diesel, benzyna a samochody elektryczne

Jak widać Tesla cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak wielki VW. Ale tutaj warto zwrócić uwagę na to, że mowa o rywalizacji potentata w Europie z samochodami elektrycznymi z Ameryki. Niewątpliwie to dość niespotykane zestawienia na jednym poziomie.

picodi kierowcy samochody

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News