Tankujesz diesel? Za tydzień będziesz bardzo zaskoczony. A co z benzyną i LPG?

Tankujesz diesel? Za tydzień będziesz bardzo zaskoczony. A co z benzyną i LPG?

tankowanie stacja paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Jak zapowiada się początek czerwca na stacjach, jeżeli chodzi o ceny paliw? Wbrew pozorom nie będzie tak źle, jak wiele osób wyrokowało. Sęk jednak w tym, że przewidywania w najbliższym tygodniu nie do końca mogą mieć pokrycie z faktami. Sporo może namieszać przy dystrybutorze… długi weekend.

Po ile diesel, benzyna i LPG?

epetrol nowe

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Według ekspertów e-petrol w najbliższym tygodniu praktycznie nie będzie żadnych zmian w cenach. Jedynie diesel powinien nieznacznie potanieć, a benzyna i LPG pozostanie w takiej samej cenie. Olej napędowy średnio ma potanieć o dwa grosze względem tego co mamy teraz.

Dużo jednak w następnym tygodniu będzie zależało od marż, jakie stacje paliw nałożą na paliwa. A te mogą być większe niż to ma miejsce obecnie, ze względu licznych wyjazdów wielu osób. Skoro będzie i tak popyt to dla właścicieli jest okazja do zarobienia.

Tak jak już informowaliśmy niejednokrotnie – warto w tego typu sytuacjach nie odstawiać tankowania na ostatni moment. Zdecydowanie lepiej podjechać do dystrybutora wcześniej i napełnić bak do pełna. To pozwoli nam zaoszczędzić niepotrzebne stresu przed czwartkiem i potencjalnie dłuższych kolejek.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News