Tankujący LPG będą zadowolenie. Chodzi o cenę paliwa, która zmienia się na lepszą

Tankujący LPG będą zadowolenie. Chodzi o cenę paliwa, która zmienia się na lepszą

Diesel, benzyna, LPG drożej

Podaj dalej

Kolejny raz dużo dobrego dzieje się wokół LPG. Po niedawnych wzrostach ceny autogazu po raz kolejny obserwujemy, jak najtańsze paliwo znów tanieje. To dobra wiadomość dla osób, które posiadają instalacje gazową w swoich samochodach. Na wielu stajach paliw powróciły bowiem ceny z początku roku, a więc 2,99 zł/l. A to już naprawdę bardzo atrakcyjna stawka.

LPG ma się dobrze

benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik

Był moment w styczniu, że cena za LPG wzrosła o około 20 groszy na stacjach paliw. W ostatnim czasie jednak można było zaobserwować, jak koszty tankowania znów spadają. Bo i też spadała cena w hurcie, co musiało przełożyć się na detal. Osoby jeżdżące na autogazie ponownie zaczęły zatem oszczędzać.

Nie brakuje prognoz, że wraz z upływem kolejnych tygodni cena może poprawić się jeszcze na korzyść. Trzeba jednak pamiętać o jednym – dość mocno jesteśmy już minimalnej granicy związanej z tym, jaka faktycznie może być cena za LPG. Związane jest to z tym, że towar transportowany jest z zupełnie innych kierunków, niż wcześniej.

Dlatego też cena nie może być tak atrakcyjna, jak np. trzy lata temu. Dochodzą kwestie transportu i magazynowania, co w obecnych czasach nie jest tanie. Kwestie kontraktowe też się zmieniły na przestrzeni na ostatnich lat. Najważniejsze, że na tym wszystkim korzystają kierowcy i nie muszą aż tak ”przepłacać” przy tankowaniu. Bo biorąc pod uwagę, jak zdrożał diesel i benzyna, tutaj nie ma aż takich różnic.

lpg-paliwo-ceny-paliw-scaled
fot. freepik

Średnia cena autogazu też nie szokuje

W Polsce średnia cena autogazu jest obecnie na poziomie 3,25 zł/l. To też pokazuje, że w kraju są dość duże rozbieżności, jeżeli chodzi o koszty tankowania. Nie brakuje województw, gdzie kierowcy muszą płacić np. nie 2,99 zł/l, a około 3,50 zł/l. Dlatego też uśredniona cena wygląda jak wygląda.

stacje paliw stacja diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News