Tankuj diesel i benzynę rzadziej niż inni. Paliwo można zaoszczędzić naprawdę w prosty sposób

Tankuj diesel i benzynę rzadziej niż inni. Paliwo można zaoszczędzić naprawdę w prosty sposób

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Już zapewne niejednokrotnie mogliście usłyszeć o tym, jak oszczędzać na paliwie. A uwierzcie, zarówno diesel jak i benzynę da się prosto i skutecznie mniej spalać. Mało jednak kto przywiązuje do tego uwagę, godząc się krótko mówiąc z tym co pokazuje licznik spalania w samochodzie.

Diesel i benzyna. Sposoby oszczędzania

Wszelkiego rodzaju dodatkowa waga i stawiane opory potrafią znacząco zwiększyć spalanie paliwa. Dlatego tak ważne jest to, aby nie przewozić zbędnych rzeczy w samochodzie. Tak samo trzeba liczyć się z tym, że gdy przewozimy rowery czy przyczepkę, wówczas nasze auto będzie potrzebowało więcej paliwa.

Wybierając się w dłuższe podróże warto je odpowiednio planować jeżeli chodzi o dobór trasy. Dłuższe wypady najlepiej organizować w takich godzinach, w których ruch na drogach jest znacznie mniejszy. To pozwoli na płynniejszą jazdę, a ta gwarantuje jedno. Diesel lub benzyna nie będzie miała aż tak dużego poboru.

Lepsi kierowcy potrafią wykorzystać nawet ukształtowanie terenu. Gdy widząc np. górkę odpowiednio się wcześniej rozpędzają, aby następnie zjeżdżając z niej nie zużywać paliwa. Najważniejsze jednak, aby utrzymywać stałe obroty, a przy tym tę samą prędkość.

Jak pogodzić czas ze zużyciem paliwa

Zapewne nie raz złapaliście się na tym, że ktoś was wyprzedzał jak szalony, a chwilę później dogoniliście go np. na światłach. Prawda jest taka, że wtedy to on zużyć więcej paliwa, a czasu tak naprawdę nic nie nadrobił. Stracił jedynie pieniądze i zagwarantował sobie szybszą wizytę na stacji.

Najlepszą prędkością, która godzi obie te kwestie jest prędkość około 110 km/h na godzinę. Jeżeli uda nam się utrzymać ją jak najdłużej wtedy nie stracimy nic czasu, a przelicznik pieniędzy za tankowanie wypada wówczas najlepiej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News