Tankował paliwo LPG na stacji paliw. To co się wydarzyło zapamięta na bardzo długo

Tankował paliwo LPG na stacji paliw. To co się wydarzyło zapamięta na bardzo długo

paliwo tankowania stacja

Podaj dalej

Wlewając paliwo do baku nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie niebezpieczeństwo na nas czyha. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że stacja paliw nie jest i nigdy nie była miejscem bezpiecznym. Nawet w dobie nowoczesnych dystrybutorów, należy mieć na uwadze, że tankujemy środek łatwopalny. W dodatku także łatwopalny, mogący doprowadzić do czegoś zupełnie nieprzewidywalnego.

Pamiętaj o środkach bezpieczeństwa tankując paliwo

wybuch na stacji

Ten kierowca nie mógł przewidzieć tego co się wydarzy, bo to przypadek jeden na kilkaset milinów. W momencie, gdy wlewał paliwo LPG do baku swojego pick-upa jego samochód po prostu ekslodował. Mężczyzna miał ogromne szczęście, że praktycznie nic mu się nie stało. Zdołał się jeszcze oddalić na kilka krok, dwa, zanim doszło do eksplozji, choć i tak był bardzo blisko.

Powodem wybuchu była nieszczelna instalacja gazowa w pojeździe. Skąd dokładnie był wyciek tego nie wiadomo i będą to ustalali śledczy. Jedno jest jednak pewne – rutynowe kontrole układu instalacji są konieczne. Tak samo ważne jest to, aby nie bagatelizować nigdy zapachu gazu, jeżeli ten pojawia się w samochodzie. Takie sytuacje wymagają szybkiej kontroli i sprawdzenia stany technicznego.

Bagatelizowanie takich rzeczy zawsze prowadzi do jednego – sprowadzenia na siebie ogromnego niebezpieczeństwa. Oczywiście tutaj nie wiadomo, czy faktycznie właściciel samochodu przyczynił się do tego co się wydarzyło swoimi zaniedbaniami. Mógł to być po prostu przypadek, nieszczęśliwie zdarzenie, wynikające z kompletnie innych czynników. Najważniejsze, że nikt w tym wszystkim nie ucierpiał, a w pojeździe nie znajdowali się pasażerowie.

Jeździsz na LPG? Pamiętaj o kontrolach

Takie sytuacje, jak te w których kierowca tankuje paliwo i dochodzi do jakiegokolwiek zdarzenia, przypomina o jednym. Kierowca w pełni odpowiada za to w jakim stanie technicznym jest jego samochód, którym jeździ. A niestety instalacja gazowa w samochodzie wymaga częstszych wizyt na warsztacie. To zupełnie inny rodzaj paliwa, niż benzyna czy olej napędowy.

Warto zatem, aby wszyscy o tym pamiętali decydując się na inwestycję w taki pojazd. Tanie jeżdżenie i tanie paliwo wymaga od kierowcy nieustannego interesowania się stanem technicznym. Zwłaszcza, że im więcej jeździmy, tym więcej elementów z układu LPG trzeba wymieniać, jak chociażby filtry czy przewody.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News