Taniej kupimy samochód elektryczny niż diesel i benzyniaka. Kierowcy będą mieli twardy orzech do zgryzienia

Taniej kupimy samochód elektryczny niż diesel i benzyniaka. Kierowcy będą mieli twardy orzech do zgryzienia

diesel samochod elektryczny

Podaj dalej

Jeżeli macie w planach posiadać jeszcze samochód spalinowy, to lepiej się pośpieszcie. Naprawdę w niedługim czasie auta elektryczne będą tańsze od tych posiadających silnik typu diesel i benzynowy. Oznacza to, że kierowcy jeżeli będą chcieli mieć klasyka, będą musieli wyłożyć na niego znacznie więcej pieniędzy.

Kuriozum! Diesel droższy niż elektryk

Na dzień dzisiejszy ciężko sobie wyobrazić, że za tradycyjny na dzień dzisiejszy samochód zapłacimy więcej niż za elektryka. Taka perspektywa rysuje się jednak w ciągu najbliższych 6-7 lat. Powodów ku temu jest kilka, a jeden rzecz jasna najistotniejszy.

Dziś niemal wszyscy inwestują tylko i wyłącznie w auta zasilane prądem. Nie robią tego po to, aby tracić na tym pieniądze i aby inny jeździmy oraz kupowali ”starą technologię”. Ta już będzie się odbywała wyłącznie na tyłach ich fabryk. Skoro producent inwestuje w elektryki, to te muszą być sprzedawane.

Bloomberg New Energy Finance już wie, że nastąpią przetasowania cenowe i po prostu diesel oraz benzyniak będzie tylko dla wybranych. Sprzedawane mają być wyłącznie elektryki, na które dziś producenci wydają ogromne pieniądze.

Śpiesz się z zakupem

Wysokie normy emisji spalin sprawią i już sprawiają, że wielcy tego świata nie będą inwestowali w auta, które nie będą miały i tak prawa bytu. Na ich zakup będzie stać tylko wybranych, a linia produkcyjna będzie wyłacznie jedna – o ile w ogóle będzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News