Tani diesel, tania benzyna, tanie LPG? Tak! I to naprawdę w twoim mieście

Tani diesel, tania benzyna, tanie LPG? Tak! I to naprawdę w twoim mieście

diesel zakaz paliwo

Podaj dalej

Czy można jeszcze tanio zatankować diesel, benzynę lub LPG w swoim mieście? Można i nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Tak jak jest miejsce, gdzie zalejemy bak czy zbiornik najdrożej, tak jest i takie, gdzie zrobimy to znacznie taniej. Trzeba po prostu wiedzieć tylko, gdzie jest taka stacja. No ale przecież nikt nie będzie jeździł i spalał paliwa w poszukiwaniu, zatem jak to zrobić?

Gdzie tani diesel, benzyna i LPG?

Nie ma co ukrywać, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tracił czasu na objeżdżaniu lokalnych stacji paliw. Więcej byłoby z tego minusów niż korzyści. Z pomocą przychodzi jednak nowoczesna technologia, która pozwala na ekranie naszego telefonu uzyskać tego typu informację. Dosłownie w kilka minut możemy sprawdzić, gdzie warto dziś udać się, zatankować diesel, benzynę lub LPG.

Jedną z najbardziej popularnych aplikacji pod tym względem jest Yanosik. Wiele osób kojarzy ją m.in. w pomocy z uniknięciem mandatów czy dotarcia do miejsca docelowego. Mało kto jednak wie, że od dwóch lat pomaga nam ona również sporo zaoszczędzić. Wszystko za sprawą informowania o aktualnych cenach na stacjach paliw.

Kierowca nawet sam ma możliwość zaktualizowania ceny, jeżeli w danym momencie widzi, że doszło do korekty. A jak wiadomo aplikacja jest dość popularna i korzysta z niej bardzo dużo osób. Co za tym idzie, jedni pomagają drugim dając na bieżąco najświeższe informacje z danego punktu tankowania. Podobną usługę od niedawna oferuje również Google.

Warto kontrolować i szukać oszczędności na tankowaniu

Zanim pojedziemy na stację naprawdę warto sprawdzić, gdzie można zaoszczędzić nawet 20 groszy na litrze. Ceny paliwa poszły już tak znacząco w górę, że każda złotówka wydaje się na wagę złota. Nie ma sensu już dodatkowo dopłacać do cen, które i tak są mocno wygórowane. A tym bardziej też, że na żadne obniżki nie ma co liczyć, a wręcz przeciwnie – będzie tylko drożej.

W dzisiejszych czasach trzeba szukać rozwiązań pozwalających pozostawić jak najwięcej pieniędzy na koncie. Te jak wiadomo łatwo stracić tankując diesel, benzynę czy LPG. A tym bardziej, jeżeli dużo jeździmy i dość często musimy odwiedzać stację paliw.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News