Taki przegląd samochodu już nie przechodzi. Policja nie daje się już nabierać na takie zagrywki diagnostów na stacji kontroli pojazdów

Taki przegląd samochodu już nie przechodzi. Policja nie daje się już nabierać na takie zagrywki diagnostów na stacji kontroli pojazdów

mandat przegląd samochód

Podaj dalej

Masz ”śliski” przegląd samochodu? O ile wcześniej tego typu sytuacje mogły umknąć, to teraz sama policja w prosty sposób wyłapuje, czy aby na pewno został on starannie zrobiony. Jeżeli nie, to nie tylko kierowca będzie miał z tego tytułu problemy, ale również i sam diagnosta, który ryzykuje znacznie więcej. Przykład tego typu zachowania mamy dość świeży.

Lewy przegląd samochodu

przeglad-samochodu-pieniadze
fot. freepik

Policja w Lublinie zatrzymała kierowcę Audi, którego pojazd jak się okazało przekraczał dopuszczalne normy emisji hałasu. Z tego powodu został zabrany mu dowód rejestracyjny, a mężczyzna został odesłany na przegląd samochodu. 25-latek jeszcze tego samego dnia poruszał się po ulicach miasta z… wykonanym badaniem technicznym.

W pojeździe przez te kilka godzin nie zostały wykonane żadne naprawy. Diagnosta mimo to zdecydował się o zwrocie dowodu rejestracyjnego, co jest niezgodne z prawem. Co ciekawe, Audi zaliczyło nie tylko cząstkowe badanie techniczne, ale także został mu wykonany całkowity przegląd samochodu na kolejny rok.

”Funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem Urzędu Miasta w Lublinie przeprowadzili kontrolę w stacji diagnostycznej, gdzie wykonany został przegląd. W trakcie czynności zabezpieczona została obszerna dokumentacja oraz monitoringi. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego diagnostę, który wydał zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.” – czytamy w komunikacie policji. Teraz będzie sprawdzane czy takich przypadków nie było więcej.

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

10 lat na przemyślenie czy warto było

21-letni diagnosta pełniący funkcję publiczną może spędzić 10 lat w więzieniu za poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu techniczny. Mało tego – śledczy chcieli, aby najbliższe trzy miesiące spędził w areszcie, ale sąd w tym przypadku się do tego nie przychylił.

Diagności mają trudną sytuację finansową, o czym wszyscy doskonale wiedzą. Droga na skróty nie jest jednak najlepsza, co pokazuje ten przypadek. A policja w najbliższym czasie ma uważanej kontrolować pojazdy, którym wcześniej odbierała dowód rejestracyjny.

przeglad samochodu cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News