Taką naczepę zauważyłby nawet Stevie Wonder. ITD musiało szybko reagować

Taką naczepę zauważyłby nawet Stevie Wonder. ITD musiało szybko reagować

Podaj dalej

Taki transport po prostu nie miał prawa zajechać do celu, jeżeli naczepa wyglądała tak jak wyglądała. Choć kierowca jadący z Białorusi i tak już pokonał wiele kilometrów i był już bardzo bliski celu. W końcu jednak trafił na patrol ITD, który bez chwili zawahania się czym prędzej zatrzymał zestaw pojazdów.

ITD wyprostowało nie tylko kierowcę

przechylona naczepa ITD

Cały problem kontrolowanego pojazdu na S8 polegał na tym, że naczepa białoruskiego przewoźnika była dość wyraźnie przechylona na jedną stronę. Nie wynikało to jednak z faktu źle ułożonego towaru, lecz uszkodzenia elementu układu zawieszenia pneumatycznego.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że przechylenie się naczepy na prawą stronę to nie jedyny problem. Zastrzeżenia wzbudził również tarcze hamulcowe ciągnika siodłowego, które były zużyte i miały pęknięcia. Duża liczba poważnym usterek sprawiła, że kierowca nie mógł kontynuować podróży.

Pojazd skierowano na wyznaczony parking strzeżony, a za stwierdzone naruszenia ustalono i pobrano kaucję na poczet przyszłej kary w wysokości 12 tysięcy złotych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News