Ta metoda gdy otwierasz swój diesel jest błędna. Nie jeden kierowca już się o tym przekonał

Ta metoda gdy otwierasz swój diesel jest błędna. Nie jeden kierowca już się o tym przekonał

Podaj dalej

Ten problem dotyczy wszystkich kierowców, a zwłaszcza tych którzy pozostawiają swój samochód na otwartych parkingach. Tutaj tak naprawdę nie ważne jest to, czy twój samochód to diesel, benzyniak czy elektryk. W tym przypadku każdy z kierowców staje się równy. I każdy też musi zmagać się z dość nieprzyjemnym kłopotem.

Oj, jak ten diesel zmarzł na mrozie

drzwi mroz samochod

Trzeba pamiętać, że niskie temperatury to nie tylko problem z akumulatorem, paliwem czy szeroko rozumianym odpaleniem silnika. Żeby mieć tego typu kłopot najpierw do samochodu trzeba wsiąść! I tutaj tak naprawdę przy minusowych temperaturach pojawiają się bardzo duże problemy.

Zwłaszcza w trakcie takich warunków pogodowych jakie panują teraz. Opady deszczu, a do tego minusowa temperatura w nocy może sprawić, że nasz samochód staje się po prostu ogromną bryłą lodu. Widząc taki widok o poranku można po prostu załamać ręce.

Skrobaczką tak naprawdę możemy jedynie odśnieżyć szyby, ale trzeba pamiętać o tym, że dostęp do niej jest ograniczony. I właśnie tutaj chcemy zwrócić wszystkim kierowcom szczególną uwagę. Gdy pojazd jest zamarznięty, pod żadnym pozorem nie wolno otwierać drzwi na siłę. Może to nie tylko doprowadzić do uszkodzenia uszczelki, co niestety jest dużym kłopotem. Można także uszkodzić mechanizm w drzwiach, co jest już ogromnym kłopotem.

zamarzniety diesel zima

Uważaj na lakier

Niestety, żeby dostać się do wnętrza samochodu, niczego nie uszkadzając potrzeba czasu i… precyzji. Nie należy pod żadnym pozorem wkładać dużo energii i dynamiki w usuwanie lodu w całym obwodzie drzwi. Może to doprowadzić do najgorszej z możliwych rzeczy, a więc uszkodzenia lakieru.

Najlepiej mieć zapas podręcznego płynu do spryskiwaczy szyb w domu, po który można się wrócić, a następnie spryskać drzwi i chwilę odczekać, dalej usuwając lód. Czasem jest też tak, że drzwi od kierowcy nie chcą się otworzyć, za to inne tak. Warto się wówczas po gimnastykować się trochę i przeskoczyć na przód, żeby odpalić silnik, włączyć ciepły nawiew i poczekać chwilę aż auto się rozmrozi.

diesel snieg mroz

Przygotuj uszczelkę na mrozy

Kierowcy powinni bacznie obserwować prognozy w tym okresie, aby przygotować odpowiednio samochód. Warto zatem zainwestować wcześniej w odpowiednie środku z pomocą których unikniemy większych problemów z tym, aby wsiąść do samochodu. Niewątpliwie warto zadbać o posmarowanie specjalnym preparatem uszczelek, dzięki czemu nie będą one przymarzać.

Jak już wspomnieliśmy, warto mieć podręczny płyn do spryskiwaczy, a także zależenie od modelu auta – środek do odmrażanie zamku. Choć teraz są bardzo tanie i elektroniczne urządzenia, które sprawdzają się jeszcze lepiej i są niedrogie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News